Jak wybrać dobry komp stacjonarny do gier?

Kupując komputer do gier trzeba zwrócić baczną uwagę na kilka ważkich rzeczy. Jeśli potrzebujemy posiadać naprawdę dobry komputer stacjonarny do gier to na pewno musimy zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Komputer, który ma służyć do grania nade wszystko musi mieć dobrą kartę graficzną, mocny procesor, pamięć RAM, oraz także wydajny zasilacz i chłodzenie.

rozrywka

Autor: Kevin Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwa karta graficzna w pececie wpływa na lepsze wyniki poglądowe wyświetlane na ekranie monitora. Kolorystyka i jej jakość jest wtenczas na najwyższym poziomie, a takie szczegóły są bardzo istotne podczas grania w gry. Najnowsze gry komputerowe czasem są niesłychanie wymagające, w związku z tym jeśli pragniemy, żeby nasz komputer nadawał się nie wyłącznie na starsze, ale też nowsze edycje gier – wyłońmy właściwą kartę graficzną. Musimy także zwrócić uwagę na procesor, ponieważ mocny procesor (analogicznie jak karta graficzna) oddziałuje na uzyskanie lepszej jakości. Wskazane jest wybrać kartę oraz procesor, jakie będą charakteryzować się podobnymi parametrami oraz będą ze sobą kompatybilne. Dobre komputery do gier powinny mieć też właściwą pamięć RAM – komputery dla graczy, która wpływa na efektywność gier oraz ich płynność. Znaczącym elementem jest również chłodzenie komputera, jakie zezwala na utrzymanie małej temperatury wszelkich podzespołów. To ważny element, szczególnie jeżeli gramy długo i wielokrotnie. Chłodzenie – (kliknij tutaj) winno odbywać się w środku obudowy kompa, a także osobno na karcie graficznej oraz przy procesorze.

http://www.pcstore.pl/pl/c/Seria-Gaming/15

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Zasilacz jest również znaczącym podzespołem. Kupując zasilacz do komputera, powinniśmy zwrócić uwagę na jego moc, jaka powinna być dostosowana do karty graficznej i do procesora. Sprawność zasilacza wpływa na ilość energii, jaka jest dostarczana do podzespołów, wobec tego powinno się wyłonić porządny zasilacz o dobrych parametrach technicznych. Ponadto zasilacz także powinien posiadać oddzielne chłodzenie. Na rynku odnajdziemy teraz wielki asortyment podzespołów przeznaczonych do komputerów do gier.