Jakiego rodzaju sprzęt kupić do pomiarów ciśnienia?

Ażeby ustrzec się przed trudnościami mającymi związek z wysokim ciśnieniem, regularnie mierz ciśnienie, a wyniki notuj oraz przedstawiaj je lekarzowi podczas kolejnych wizyt. Dzięki temu będzie w stanie ocenić postępy w leczeniu danej bolączki. Jeżeli chcesz badać ciśnienie w domu aparatem elektronicznym, korzystnie poprosić w przychodni o sprawdzenie wyników z pomiarem osiągniętym z aparatu w gabinecie, ponieważ wartości te mogą być różne.

Dostępne na rynku ciśnieniomierze znanych przedsiębiorstw produkujących sprzęt medyczny są dosyć podobnej jakości. Najkorzystniej nabyć aparat z mankietem na ramię. Oferuje on możliwość nie tylko rozpoznania, lecz także monitorowania rezultatów leczenia nadciśnienia. Aparat który mierzy ciśnienie zapraszamy do: witryna internetowa JUMO na nadgarstku – chociaż jest naprawdę poręczny, nie jest polecany, gdyż niezbyt dokładnie mierzy ciśnienie. Można kupić aparat przechowujący w pamięci pewną liczbę zapisów, z obsługą częściowo automatyczną lub w pełni automatyczną.

zdrowie

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Większość aparatów elektronicznych nie wymaga korzystania z słuchawek, lecz również są dostępne aparaty tzw. sprężynowe, przy których konieczne jest odsłuchiwanie tonów nad tętnicą ramieniową poniżej założonego mankietu. Takie aparaty sprężynowe są uważane przez pacjentów za bardziej problematyczne w obsłudze. Niektórzy nie umieją wysłuchać dosyć cichych tonów i są zmuszeni prosić inną osobę o wsparciu przy pomiarze. Źródło: http://medic-pol.com.pl/pl/c/Cisnieniomierze/13.

Najlepszym rozwiązaniem sprawy jaki ciśnieniomierz wybrać jest więc aparat elektroniczny, dobrej firmy, z mankietem na ramię. Mankiet trzeba założyć na prawe lub lewe ramię w ten sposób, ażeby jego dolna krawędź była około 2-3 cm nad zgięciem łokciowym. Pod opaskę muszą bez trudności wchodzić 2 palce. Ramię, na którym odbywa się pomiar, powinno znajdować się na wysokości serca. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na ciśnieniomierz nadgarstkowy, wkładaj go zawsze w ten sposób, by dłoń była skierowana do góry. Co ważne mankiet ciśnieniomierza nadgarstkowego powinien znajdować się w odległości około 1,5 centymetra od dłoni.

Ciśnienie korzystnie stale sprawdzać, jak będzie utrzymywało się w granicach 140/90 mmHg. Bo jak się utrwali, zmieni się w groźną chorobę. Ciśnienomierze to najodpowiedniejsze stabilizatory stanu naszego zdrowia. Zdarza się, iż chory bez leczenia miewa prawidłowe wartości ciśnienia – tak może być przez kilka lat. Jednakże gdy zmiany w ścianach naczyń krwionośnych będą trwałe, ciśnienie tętnicze pozostanie już na stałe podwyższone.