Czym odznacza się biznes elektroniczny?

Dzisiejsze czasy obfitują w określenia zawierające przedrostek “e”. Jest to naturalnie skrót od angielskiego słowa “electronic”, zatem elektroniczny, wszakże gdy wymieniamy kolejno kilka wyrazów zaczynających się w taki wariant, ktoś nieostrożnie zdołałby źle uznać, że pragniemy pójść do toalety informując o niniejszym wszystkich niejako niewielkie dziecko.

http://www.logintrade.pl/

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
E-procurement

Źródło: http://www.flickr.com
A wszakże świadczenia lub dziedziny, jakich nazwy zaczynają się od prefiksu “e” łatwe w swojej strukturze bezdyskusyjnie nie są. Dla przykładu wyrażenie E-procurement oznacza wszystko, co wiąże się z funkcjonowaniem elektronicznego handlu (Logintrade – oferta). Od mechanizacji procesów zakupowych, w tym użycie elektronicznej faktury czy e-podpisu, poprzez weryfikację elektronicznych procesów zakupowych, do jakiegoś rodzaju ujednolicania oferowanych poprzez różne firmy przedmiotów. E-procurement może w znacznym szczeblu nie wyłącznie udogodnić dokonywanie kontraktów, lecz także znacznie je przyspieszyć. A gdzie w Sieci możemy zobaczyć E-procurement w praktyce?

zegarek

Autor: Morgan
Źródło: Morgan
Dobrym dowodem są aukcje elektroniczne, gdzie posiadamy możliwość niejako pertraktowania ceny końcowej oferowanego produktu. Również informatyczny obieg dokumentów lub pieniędzy pozwala oszczędzić wiele czasu oraz wysiłku zainteresowanych obrotem internetowym ludzi (w temacie aukcji elektronicznych). Takie aukcje elektroniczne przedstawiają bardzo komfortowe i łatwe w użytkowaniu narzędzie również dla sprzedawców jak i dla nabywców.

Ponadto jeśli przykładowo będziemy potrzebować danych o przykładowo różnych propozycjach sprzedającej taki asortyment firmy, to na portalach wirtualnych wystawiających aukcje elektroniczne będzie to wyjątkowo wygodne oraz proste.