Dostępne typy nawilżaczy

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które winno znaleźć się zwłaszcza w mieszkaniu każdego alergika i astmatyka. Kiedy powietrze w mieszkaniu jest wysuszone, wysycha śluzówka nosa, która ochrania gardło, także drogi oddechowe przed zarazkami, wirusami, kurzem i pleśnią.

Zanadto wysuszone powietrze sprawia, że w mieszkaniu unosi się mnóstwo kurzu, jaki może pobudzać nieżyt nosa, kaszel, lub uczulenie. Suche powietrze odpowiedzialne jest także za osłabienie systemu immunologicznego systemu, przesuszenie skóry i włosów, jakość snu, koncentrację, formę zdrowotną zwierzaków domowych, bądź schnięcie roślin.
neosky

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj w sprzedaży dostępnych jest parę rodzajów nawilżaczy. Są to standardowe, parowe, ewaporacyjne i ultradźwiękowe. Jednym z najlepszych, niezawodnym i wygodnym rozwiązaniem zwilżania powietrza w mieszkaniu jest zastosowanie nawilżacza Boneco (https://www.klimatop.pl/files/nawilzacz-powietrza-boneco-2055d.pdf), nie zapominając przy tym naturalnie o częstym wietrzeniu mieszkania. Nawilżacz powinno postawić się w środkowym punkcie pokoju, jednakże nie na szlaku komunikacyjnym.
Klimatyzator Neosky eliminuje nadwyżkę wilgotności, co sprawia, że nie czujemy skutków skwarów ani parności https://www.klimatop.pl/976,klimatyzator-przenosny-torell-neosky-25.html. Oczyszczanie powietrza ma także wpływ na zdrowy klimat w domu. Jest to miłe dla wszystkich, którym upał doskwiera, lecz przede wszystkim daje ulgę ludziom starszym i alergikom, którzy w owych warunkach cierpią na zadyszki.
mieszkanie

Autor: KNAUF
Źródło: KNAUF
Zwilżanie i oczyszczanie powietrza winno się odbywać pod dozorem.

Jeśli nadużyjemy, fundujemy sobie rozwój pleśni i grzybów, a to z kolei służy roztoczom odpowiedzialnym za uczulenia. Nie należy również zapominać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń.