Stan wilgoci w naszym mieszkaniu ma wielkie znaczenie dla naszego zdrowia

Okres ogrzewania, to trudny czas, dla tych wszystkich dbających o stan wilgotności w powietrzu w swoim mieszkaniu.
Zimą musimy wszak zatroszczyć się właściwą temperaturę w naszych lokalach.

Co jednak robić, jeżeli używanie centralnego ogrzewania, powoduje mocno drastycznie osuszenie powietrza? Właściwy poziom wilgotności w pokoju ma wpływ nie tylko na wygodę pracy, studiowania czy wypoczynku, ale daje szansę również utrzymać naturalne funkcje ochronne błony śluzowej przegrody nosowej a także przewodów oddechowych. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że w tym okresie częściej możemy chorować na różne dolegliwości, właśnie z takich przyczyn.
Świetnym wyjściem, mogą okazać się nawilżacze powietrza – zobacz na http://www.uni-lux.eu/nawilzacze.html. Sprzęty te służą do podtrzymywania wewnątrz właściwego poziomu wilgotności powietrza. Większość z tych urządzeń może być z powodzeniem wykorzystywana także do inhalacji, leczeniu zapachem i jonizacji. Te najpospolitsze nagrzewając się tworzą ciepłą mgiełkę z wody, która wypuszczają z nawilżacza na zewnątrz. Mgiełka, oprócz atrybutów nawadniających ma możliwość ponadto wypełniać pokój ulubionym zapachem. Na rynku znajdziemy także nawilżacze wykorzystujące ultradźwięki oraz te z funkcją jonizacji.

kabel ethernet

Autor: Alan Rampton
Źródło: http://www.flickr.com
Po przeciwnej stronie mamy problem z wilgotnością. Osuszanie powietrza – http://www.uni-lux.eu/osuszacze.html okazuje się być tak samo ważne jak jego nawilżenie. W tym przypadku najprostszym sposobem może okazać się nagrzanie powietrza wewnątrz do właściwej temperatury.

Jeżeli pomimo tego, w naszym mieszkaniu jest nazbyt duży stan wilgotności należy zasięgnąć rady budowlanej. Kompleksowe osuszanie wnętrz a nawet całego domu jest już skomplikowaną czynnością.