We teraźniejszym świecie nie powinniśmy być anonimowi.

Podłoża tego znajdują się oczywiście w dużej mierze po naszej stronie. Logujemy się w sieci na wielu portalach i stronach zostawiając po sobie pozostałości.

wymiana okna

Autor: Winkhaus Polska Beteiligungs
Źródło: Winkhaus Polska Beteiligungs

komputer - rzut

Autor: Medialab Katowice
Źródło: http://www.flickr.com
Te pozostałości własnej obecności to jasne że informacje o nas. Czasami otwierając własną skrzynkę email zastanawiamy się, skąd określone firmy mają nasze dane i dlaczego jest ich tak bardzo dużo, a nasza poczta na okrągło tonie w wszelkiego rodzaju promocjach mających nas nęcić nas do kupienia jakichkolwiek produktów zobacz wpisy na www.dcn.pl. Otóż jasne jest, że logując się na którejś stronie pozostawiamy własny adres internetowy i każdorazowo wyrażamy przyzwolenie na przetwarzanie danych osobowych. W takich sytuacjach bardzo często nie bierzemy pod uwagę tego, że dokładnie z tego powodu informacje o nas będą użytkowane przez inne firmy. To ogromnych rozmiarów proceder, ponieważ są firmy dla których masowa wysyłka listów to żaden kłopot. Dzięki temu nie wyłącznie drogą mailową docierają do nas różnorodne oferty promocyjne, lecz też pocztową masowe wysyłki listów. Obecna zaawansowana technika w jeszcze większym stopniu wszystko usprawnia. Oczywiście u nielicznych z nas taka korespondencja wzbudza zdenerwowanie.. Niepotrzebnie. Zwyczajnie żyjemy w czasach, iż inaczej po prostu się nie da.

Jeśli na żadnej stronie nie rejestrowalibyśmy się, pozostawalibyśmy bardzo w tyle nie wyłącznie za technologią, lecz także za wszystkimi innymi. Nie należy, ponieważ korzyści jakie daje nam taka technika są naprawdę o wiele ogromniejsze.