Która folia dla twojego urządzenia będzie dobra?

Mówi się, że w rzeczywistości każda folia się różni. Czy to fakt? Oto najpopularniejsze rodzaje folii na ekran.
Takie akcesoria na komórkę, typu folia są w istocie potrzebne. Jeśli każdego dnia nosisz swój telefon w kieszeni, jego ekran podatny jest na uszkodzenia i zarysowania.

akcesoria na komórkę

Autor: Microsoft
Źródło: Microsoft
By temu zapobiec, należałoby zakupić taki gadżet jak folia na telefon czy etui (etuo.pl). Mitem jest, że folia potrafi zniszczyć ekran, zmniejsza czułość na dotykanie oraz niszczy wrażenia wizualne. Tak naprawdę folia może ochronić każdego smartphona przed mnóstwem źle wyglądających rys – to one psują jego wygląd.
Na rynku dostępne są dwa rodzaje folii – wersja tradycyjna z klejem na bazie akrylu i silikonowe. Jeżeli chodzi o folie posiadające klej akrylowy, to są one popularne od kilku lat i posiadają grupę swoich wielbicieli (opcje więcej) . Tego typu akcesoria na komórkę jak akrylowa folia stopniowo schodzą z rynku. Jeżeli już odszukamy tego typu folię, będzie ona w większym stopniu współczesna oraz dostosowana do współczesnych smartphonów.
Salon, BB Magnolia Apartments

Autor: B&B Magnolia Apartments
Źródło: B&B Magnolia Apartments
Dzisiaj częściej polecana jest folia na telefon, jaką często określa się bezklejową. Prawdę mówiąc, to folia z silikonu – a to właśnie silikon pełni rolę kleju. Folie pozbawione kleju to te, które nie mają go, ale silnie przylegają do ekranu – nie działają na niego jednak bezpośrednio.

Zaparkowane samochody na parkingu

Autor: Tony Webster
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie korzyści ma folia na telefon? Jeśli jest prawidłowo przyklejona (nie da się zobaczyć bąbelków powietrza), to praktycznie jest niezauważalna. Chociaż jest doklejona do ekranu, to nie zmniejsza jego czułości na dotykanie i nie ma wpływu na jego funkcjonalność. Jeśli folia ma już parę lat i jest bardzo zarysowana, wystarczy zmienić ją na nową. Folię można traktować jako stałe zabezpieczenie ekranu lub chwilowe rozwiązanie – w obydwu funkcjach sprawdza się świetnie.

Wadą jest fakt, że czasem folię ciężko nakleić, potrzeba niezwykłej dokładności, wytrwałości oraz zwinnych palców.
Choć producenci telefonów dokładają starań, aby ich produkty były bardziej odporne, to warto zakupić folię ochronną. Dzięki niej ekran naszego urządzenia będzie bezpieczny i nie porysuje się nawet podczas trudnych sytuacji.