Profesjonalne nagrywanie filmów – jakie sprzęty warto zakupić?

W dzisiejszych czasach niezwykle popularne są krótkie formy filmowe umieszczane na znanych portalach. W związku z tym ludzie prześcigają się w oryginalnych pomysłach na ciekawe videoblogi, filmiki lub inne krótkie formy. Prócz przekazu z całą pewnością najistotniejsza jest także jakość.

bmx

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
O wiele lepiej przegląda się obrazy o dobrej jakości. Warto przywiązywać do tego wagę. Z dnia na dzień większą popularnością cieszą się filmy z podróży, nagrywanie ciekawie spędzonego dnia lub ekstremalnych sportów – jakim sprzętem nagrywać?

Jeśli cały dzień zamierzamy chodzić z kamerą, pokaźnych rozmiarów i ciężkie sprzęty mogą być dość kłopotliwe. Dlatego też prawdziwym hitem są niewielkie przenośne kamery, które są odporna na wiele zjawisk pogodowych i innych utrudnień. Mowa tu przykładowo o GoPro Hero. Bez problemu przyczepimy są do pasów na dłoni, klatce piersiowej lub na kasku. Jest naprawdę lekka. W dodatku działa również pod wodą. Nagranie takim sprzętem to realna przyjemność. Jeżeli wykonujemy naprawdę ciekawe produkcje, prawidłowym (aczkolwiek bardzo drogim) gadżetem będzie też pilot wi-fi, który może zarządzać kilkoma urządzeniami. Dzięki takim urządzeniom można zarejestrować coś bardzo niesamowitego. To nie wszystko! Jeżeli chcielibyśmy wykonywać ujęcia z góry, perfekcyjny będzie quadrokopter (DJI Phantom), do którego można zamontować GoPro Hero. To sterowane przy pomocy autopilota urządzenie sprawi, że bezproblemowo uniesiemy naszą kamerę do góry i wykonamy wspaniałe ujęcia. Ma ono bardzo dużo zautomatyzowanych ułatwień, przykładowo sygnalizację rozładowania, urządzenie samoistnie zlatuje na powierzchnię, powoli, aby nie dokonać uszkodzeń. Dodatkowo świecące diody pozwalają nam widzieć, gdzie jest dokładnie quadrokopter i w jaką stronę się ustawił. Dwa opisane urządzenia staną się na pewno perfekcyjnym rozwiązaniem dla każdego, kto pragnie nagrywać niesztampowe obrazy i rejestrować rzeczy w sposób naprawdę niezwykły. Oczywiście zakup należy dobrze przemyśleć, gdyż sprzęty są kosztowne i jeśli nie mają być stale używane, nabycie może okazać się stratą pieniędzy.

www.camonboard.pl/drony

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiste jest, że tego typu urządzenia (kliknij i dowiedz się więcej) są odpowiednie nie tylko dla osób, które tworzą filmy na użytek Internetu, jednakże taka działalność rozwija się aktualnie naprawdę niezwykle szybko, w związku z tym powstające projekty muszą być bardzo interesujące, aby zostały dostrzeżone. Dodatkowo profesjonaliści przywiązują ogromną uwagę do jakości swoich dzieł, tym samym używany sprzęt jest coraz lepszy. Jeżeli robimy coś z pełnym zaangażowaniem, na pewno zostaniemy dostrzeżeni, a codzienna pasja może stać się także sposobem na życie. To niesamowita okazja, aby spróbować urzeczywistnić swoje marzenia.