Łódź – miasto o zasobnym zapleczu kulturowym oraz handlowym

Łódź to intrygujące i bardzo interesujące miasto, jakie zarówno jego mieszkańcom jak i odwiedzającym je turystom ma naprawdę sporo do zaoferowania. Nie tylko znajduje się tu mnogość ciekawych zabytków i okolic wartych odwiedzenia, na dodatek Łódź może pochwalić się niezmiernie wysokim i rozlegle rozwiniętym zapleczem handlowym.

galeria handlowa

Autor: Monika
Źródło: http://www.flickr.com

W Łodzi znajduje się masa nowoczesnych fabryk, nie brak tu również sklepów i Galerii Handlowych. Wybierając się na zakupy w Łodzi naturalnie wskazane jest odwiedzić Galerię Łódzką i także Manufakturę. Manufaktura jest ogromnie wysokim centrum handlowym, w którym znajdują się liczne restauracje i sklepy w których zakupimy takie sprzęty – Samochodowy pochłaniacz wilgoci Autodry. Jednak pełni ona niesłychanie istotną funkcję także pod względem kulturowym, bowiem nie brak tam rozmaitych punktów rozrywkowych, takich jak na przykład kręgle czy ściany do wspinaczek.

Manufaktura to centrum usługowo – handlowe, które zostało otwarte w 2006 roku, dokładnie 27 maja. Znajduje się pomiędzy ulicą Karskiego, Drewnowską, Ogrodową oraz Zachodnią. Na terenie Manufaktury odbywają się często liczne wydarzenia kulturalne, takie jak na przykład różne koncerty, tak więc wybierając się na sprawunki do tej efektownej Galerii Handlowej w wielu przypadkach można przybyć na dodatkowe atrakcje. Po zakupach można też udać się do kina, które również znajduje się na terenie Manufaktury. Mnogość osób mieszkających w pobliżu Łodzi chętnie wybiera się do tego miasta na sprawunki, albowiem Łódź ma faktycznie wiele do zaoferowania – polecane mleko dla niemowląt w Łodzi, zaś Manufaktura to dopiero początek.

sklep odzieżowy

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
W centrum Łodzi również odszukamy niemało rozmaitych sklepów, jakie wskazane jest odwiedzić. Są to zarówno zwykłe sklepy spożywcze oraz odzieżowe, jak też liczne sklepy z ciekawymi, pociągającymi pamiątkami. Z racji tego, że Łódź jest dosyć sporym miastem częstokroć możemy znaleźć tu sporo ciekawych rzeczy po niższych cenach. Dzięki ogromnej ilości sklepów oraz punktów handlowych konkurencja w Łodzi jest faktycznie niezmiernie duża, wskutek tego wiele sklepów pragnąc przyciągnąć jak największą liczbę Klientów proponuje częstokroć liczne promocje i zniżki.