Potrzebne instalacje w nowiutkim domu

Pragnąc doprowadzić niezbędne instalacje do naszego domu, nie musimy na szczęście posiadać zezwolenia na budowę. Należy tylko powiadomić o przedsięwzięciu lokalnego starostę jak też udzielić mu kilku danych, tyczących się zakresu przyłączy, jakie planujemy doprowadzić do domku.

odkurzacz centrany

Autor: Chez Mummy
Źródło: http://www.flickr.com
Do uzyskania całkowitej funkcjonalności budynku, trzeba doprowadzić doń armaturę gazową, elektryczną, wodociągową a także telekomunikacyjną. Każda instalacja winna być przeprowadzona w zgodzie z właściwymi procedurami a także dyrektywami, a później winna zostać skrupulatnie przetestowana, co zostanie zaświadczone właściwym poświadczeniem.

Doprowadzenie każdego typu przyłącza, musi zostać poprzedzone złożeniem stosownego wniosku we adekwatnym miejscu, to znaczy przykładowo w rejonowym zakładzie energetycznym. Powinno się mieć pojęcie, że nie w każdym miejscu możemy np. doprowadzić system wodociągowy. Niekiedy będziemy musieli skorzystać z innych, sprawdzonych podejść, takich jak wykonanie zbiornika na nieczystości.

Instalacje wewnątrz naszego mieszkania również muszą realizować wykwalifikowani specjaliści. Oprócz w/w instalacji koniecznych do zamieszkania najlepiej – gdy się posiada odpowiednie środki – postawić na centralny odkurzacz (przykład: http://www.doman.com.pl). Dobrze jest tę instalację zaprojektować już na etapie planowania domu. Oszczędzi to nam ponadprogramowych kosztów związanych z późniejszą modernizacją mieszkania. Centralny odkurzacz jest doskonałym pomysłem dla osób cierpiących na alergię na roztocza pyłu domowego, umożliwia bowiem w efektywny sposób pozbyć się alergenów i oczyścić atmosferę. Inaczej aniżeli w przypadku tradycyjnego odkurzacza zasysane powietrze filtrowane jest w odrębnym pomieszczeniu co nie pozwala na przypadkowe rozpylenie kurzu a także dalszych zanieczyszczeń. Odkurzacz taki to również komfort i wygoda użytkowania ponieważ nie wymaga transportowania mało wygodnych akcesoriów.

odkurzanie
Następną ponadstandardową instalacją na którą warto się pokusić może być instalacja alarmowa. Warto ją zamontować nie tylko jeżeli zamieszkujemy odludne miejsce (np. w pobliżu lasu bądź w górach) żeby mieć gwarancję bezpieczeństwa jak też ulgi w ubezpieczeniu.