Jakiego typu akcesoria pasują do telefonu komórkowego? Czy lepsze jest etui czy folia?

Jak powinien wyglądać telefon? Pytanie wydaje się banalne, lecz przecież jest faktycznie zasadne, szczególnie, iż obecnie każdy ma telefon, a raczej smartfon.

wiedza

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
zobacz szczegóły

Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com

Różnorakie są typy telefonów nowej oraz starszej generacji, ale każdy z nich ma z pewnością wygląd, jaki podoba się bardziej lub mniej. Jednakże telefony są do siebie podobne, tak więc wiele osób pragnie mieć taki model, jaki będzie odpowiednio spersonalizowany. Co najlepiej wybrać: etui czy folię ochronną?

http://www.etuo.pl/

Autor: Walter
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z bardziej ważnych elementów wyposażenia telefonu komórkowego, jaki wpływa na jego bardziej ciekawy wygląd, jest etui. Takie pokrowiec na telefon ochrania przed zarysowaniami, mechanicznymi uszkodzeniami oraz mocniejszymi urządzeniami. Tego typu wybór jest zależny od gustu oraz indywidualnych preferencji, jednak dobrze także pomyśleć, czy istotną są wyłącznie względy estetyczne lub także funkcjonalne. Jeżeli nie chcemy etui to bardzo dobrą alternatywą będzie folia na telefon.

Wyglądają rewelacyjnie, także ochraniają przed rysami i innymi uszkodzeniami. Nabywając folię korzystnie jednak pomyśleć, jaki jej rodzaj będzie najlepszy. Do wyBoru mamy folie ochronne matowe oraz błyszczące. Pierwsze nie wyglądają jakoś świetnie, choć to oczywiście kwestia gustu, lecz jednocześnie nie zbierają wielu odcisków palców. Folie błyszczące lepiej natomiast pasują do najbardziej nowoczesnych smartfonów.

Kupno folii nie jest problemem, bo takie akcesoria na komórkę są dostępne w wielu sklepach, gorzej jest z jej założeniem. Dosyć często pojawiają się pęcherze powietrza, które negatywnie wpływają na wygląd ekranu. Przed założeniem folii powinniśmy wyczyścić ekran telefonu miękką ściereczką oraz specjalnym płynem do czyszczenia.