Jak możemy pomóc alergikowi

Blisko 50% społeczeństwa krajów wysoko uprzemysłowionych choruje na różnorodnego rodzaju alergie. Jest to powodowane głównie znacznym zanieczyszczeniem atmosfery, lecz również spadkiem odporności organizmu ludzkiego. Najczęstszym uczuleniem jest alergia na roztocza kurzu domowego. Roztocza są to mikroskopijne pajęczaki, które idealnie czują się w wysokiej temperaturze. Ich istnienie jest źródłem wielu problemów ze zdrowiem, zaś walka z roztoczami to na prawdę mitręga.

na stronie
Przede wszystkim rozejrzyj się po własnym mieszkaniu i oszacuj, co jest najogromniejszym źródłem pyłu. Mogą to być na przykład trzymane latami suszone kwiecia czy inne nieprzydatne bibeloty. Wyrzuć je a odetchniesz z ulgą. Unikaj ciężkich kap, poduszek jak też kotar, a jeżeli masz takie w swoim mieszkaniu nie zapominaj, że musimy czyścić je jednakowo regularnie jak dywan.

Często skrupulatnie odkurzaj swe mieszkanie, zamieniaj regularnie worek w odkurzaczu, a o ile posiadasz taką możliwość, trzep dywany. Nie zapomnij, że kurz nie zbiera się jedynie na półkach, lecz także na lampach i roletach. O ile kolekcjonujesz publikacje książkowe, układaj je najodpowiedniej w zamykanych szafach. Pamiętaj o częstym praniu pościeli, twoje łóżko to istny raj dla roztoczy, z tej przyczyny zmieniaj bety minimum raz w tygodniu. Pierz ją w wysokiej temperaturze i nie zapominaj o wyprasowaniu jej, ponieważ duża temperatura uśmierca roztocza kurzu domowego. Poduszki staraj się często przewietrzać. Nie zapomnij o wietrzeniu mieszkania, minimum raz dziennie, nawet w zimie, otwieraj okno na chwilę. Gorące a także wilgotne miejsca to eden dla owych mikroskopijnych pajęczaków.

Świetnym przedsięwzięciem może być kupno płynów i proszków, które pomagają walczyć z roztoczami metodą chemiczną. Wiele specjalistów rekomenduje też wykorzystywanie odkurzaczy z wodnym filtrem, a wręcz pranie chodników a również kanap przez profesjonalne przedsiębiorstwa!

Pomocnym także może być tak zwany domowy oczyszczacz powietrza. Urządzenie to potrafi usunąć zanieczyszczenia powietrza w naszym domu (strona firmowa). Może on usunąć nawet powyżej 98% rozmaitych cząstek zawieszonych w powietrzu. Pewne pracują jako oczyszczacze selektywne i wychwytują z powietrza przede wszystkim alergeny, a pozostałe domowe oczyszczacze powietrza bywają bardziej uniwersalne, i zdołają wyeliminować dodatkowo przykre aromaty, a nawet dym papierosowy.