Dlaczego smartfony uzyskują jeszcze większe uznanie

Smartfony od pewnego czasu zdobywają szturmem rynek telefonów komórkowych, coraz szybciej wypierając tradycyjne urządzenia wyposażone w klawiaturę. Już przed kilku laty sprzedaż smartfonów sporo przewyższyła liczbę tradycyjnych urządzeń i różnica bez przerwy się powiększa. Z rynku poznikali producenci do tej pory kojarzeni z najlepszymi telefonami, a na ich miejsce wskoczyły firmy, które zdecydowały się postawić na technologię pod postacią coraz bardziej wydajnych i mocnych smartfonów.

Biały smartfon

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
O ile typowe urządzenia miały nieduże rozmiary, to w smarftonach można zauważyć pęd ku coraz większym wyświetlaczom. Przez to smartfony które coraz więcej osób nosi w kieszeniach zostały mobilnymi centrami zabawy i rozrywki, w jakich podstawowa funkcja dzwonienia została zepchnięta na boczny tor. Doskonale w ten trend wpisuje się firma LG, kilka jej modeli z wyższej półki posiada coraz mocniejsze funkcjonalności i powiększającą się wielkość ekranu, przez co nawet bardzo wybredni użytkownicy mogą coś wybrać.

Prawie trzynaście centymetrów przekątnej ekranu może zrobić wrażenie, zwłaszcza jeżeli ekran ten jest wykonany w technologii IPS HD. Parametry takie posiada , całość uzupełnia mocny procesor, ośmiogigowa pamięć wewnętrzna i takiej samej rozdzielności aparat cyfrowy. Na wydajnym androidzie telefon komórkowy ten doskonale będzie się nadawał do multimedialnych rozwiązań, takich tak oglądanie filmów czy gry. Jeżeli ekran o takiej wielkości będzie zbyt mały, to XXXlg g2 16gb bialy może zaproponować ponad centymetr więcej.

W tym urządzeniu dwukrotnie powiększono wewnętrzną pamięć, także aparat dostał nową rozdzielczość, tak więc praktycznie wszystko co bardzo dobrze działało w małym bracie na tym prezentować się będzie jeszcze lepiej. Ten smartfon oprócz wydajnych układów został także doskonale wykonany. W sklepach jest wersja biała, a jeśli ktoś wolał będzie klasyczne barwy, to kupić może lg g2 czarny (szukasz telefonu, sprawdź: . Oczywiście to nie koniec tego, co proponują producenci smarftonów, model lg g3 d855 16gb czarny proponuje jeszcze kilkanaście milimetrów ekranu więcej niż pozostałe modele. Wielkość taka jest już prawie taka sama jak u tabletów, być może nie jest wygodna jeśli trzeba zadzwonić, ale w zabawie z pewnością dobrze się sprawdza.