Nowe informacje z rynku aplikacji mobilnych!

Analizując na bieżąco różne sklepy internetowe w Apple – App Store można znaleźć już blisko 600 tys. aplikacji na telefon, z czego 450 tys. jest wciąż aktywna i bez problemu dostępna w sklepie internetowym.

Telefon dotykowy Nokia Asha 311

Autor: NOKIA
Źródło: NOKIA
Android Market chwali się, że już posiada 500 tys., ale tylko 320 tys. można wciąż pobrać. Tak prezentuje się wciąż niedościgniona czołówka i póki co zapowiada się, że jeszcze długo tak pozostanie, ponieważ następny w kolejności jest sklep Ovi Store z 50 tys. aplikacji w bazie.

BlackBerry AppWorld posiada około 40 tys., Marketplace 35 tys., a Samsung Apps około 10 tys. aplikacji. Nie wiadomo czy to dobra wiadomość, ale w sklepie zarządzanym przez Apple jest już ponad 1100 polskich aplikacji, a w Marketplace około 200. Oby więcej!

Oferowane w różnych sklepach aplikacje mogą pomóc w wielu dziedzinach życia. Aplikacje na ipada to nie tylko organizatory, gry czy gadżety. Wiele aplikacji to programy takie jak nawigacja, narzędzia edukacyjne, wspierające zarządzanie firmą czy zasoby multimedialne. Warto pamiętać, że wiele aplikacji jest płatnych, ich koszt to sięga kwoty od kilku do kilkunastu dolarów. Nie znaczy to, że darmowe aplikacje na telefon są gorsze. Należy się spodziewać, że ich funkcjonalność bywa mniej zaawansowana. Wymienione aplikacje przydają się nie tylko w telefonach komórkowych, lecz również w tabletach (nowoczesne tablety marki Asus).

Pewnie większość wie aplikacje tworzone są zarówno przez dystrybutorów oprogramowania, jak i przez indywidualnych freelancerów, którzy następnie bezpłatnie dzielą się swoimi rozwiązaniami. Warto dodać, że samodzielne stworzenie aplikacji telefon komórkowy (telefony komórkowe w ceneo), to może skorzystać zarówno z coraz częściej organizowanych szkoleń jak i z całej masy dostępnych turtoriali w Internecie.