Jakim sposobem kupić odpowiedni sprzęt AGD w zabudowie do kuchni?

Wybrać niezawodny sprzęt agd do zabudowy to czasami nie lada zadnie. Przed kupnem ważne jest dokładne poznanie własnych potrzeb i możliwości. Ważne jest bowiem aby sprzęt agd do zabudowy był zakupem przemyślanym, aby służył Ci przez lata.

Sprzęt AGD

Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust
W dzisiejszych czasach okap to nieodłączny element wyposażenia kuchni, tak samo ważny jak chłodziarka czy piekarnik. Przede wszystkim musi być nie tylko dobrze zainstalowany, ale również dobrany. Na rynku jest bogata oferta producentów krajowych jak i zagranicznych. Urządzenia takie jak okapy zrobione są z różnych materiałów, dostępne w wielu barwach i kształtach.

Okap może pracować na dwa sposoby. Jako pochłaniacz nie jest podłączony do kanału wentylacyjnego, pracuje wtedy w systemie zamkniętym. Zasysane powietrze przechodzi przez system filtrów zatrzymujących tłuszcze oraz substancje zapachowe, po czym już czyste powietrze wydmuchiwane jest znowu do kuchni. Okap może również pracować jako wyciąg. Wówczas podłączony jest do kanału wentylacyjnego. Ważne, że aby okap spełniał swoją funkcję, powinniśmy do pomieszczenia wprowadzić odpowiednią ilość świeżego powietrza. Czasami wystarczy otworzenie drzwi lub okna.

Podsumowując każdy okap, może pracować zarówno jako pochłaniacz lub jako wyciąg. W jaki sposób będzie zainstalowany, zależy to od Twoich własnych potrzeb i technicznych możliwości. Podjęcie decyzji o wyborze nowej lodówki do zabudowy powinna być dokładnie przemyślana.

Autor: Zelmer

Lodówka to sprzęt jaki ma nam służyć wiele lat a więc decyzja o wyborze konkretnego modelu lodówki nie może być przypadkowa. Na początku należy sobie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Najważniejsze z nich to ile osób będzie korzystało z lodówki oraz ile masz miejsca w kuchni na nowy sprzęt. Ważny jest również tryb życia jaki prowadzą użytkownicy. Ważne jest czy jadają w domu czy częściej poza nim. Nie ma sensu kupować dużej chłodziarko-zamrażarki do małego aneksu kuchennego, z którego korzystają tylko dwie osoby. Aczkolwiek dla kilkuosobowej rodziny maleńka lodówka bez zamrażalnika to zdecydowanie za mało.

Najważniejsze rzeczy na które powinnaś zwrócić uwagę przy wyborze lodówki to: pojemność, klasa energetyczna, funkcja oddzielnych agregatów, funkcja non frost, funkcja automatycznego odszraniania i funkcja automatycznego odszraniania, klasa oraz zdolność zamrażania, zewnętrzny panel sterujący, wymiarylodówki i dodatkowe funkcje.

Jeśli nie gustujesz w widoku sterty brudnych garnków a ręczne zmywanie jest dla Ciebie czasochłonną udręką i przy tym zależy Ci na oszczędności wody i energii, kupno zmywarki do zabudowy to słuszna decyzja.

Dobra zmywarka to nie są zmarnowane pieniądze, a wręcz przeciwnie – spora oszczędność energii, wody, a przede wszystkim naszego czasu. Zmywarka jest dobrą inwestycją pieniędzy, które zwrócą się bardzo szybko w postaci niższych rachunków za wodę i prąd. Znacznie mniejsze zużycie wody niż w trakcie ręcznego zmywania, a co za tym idzie mniejsze zużycie prądu. Nie wspominając już o oszczędności czasu, który możesz przeznaczyć na dużo bardziej pożyteczne zajęcia niż zmywanie naczyń w kuchni.

Autor: Mastercook

Produkty takie jak piekarnik do zabudowy oraz płyta kuchenna stały się coraz częściej kupowane. Kuchnie elektryczne do zabudowy można stosować w domach czy mieszkaniach, gdzie brakuje instalacji gazowej. Zyskują one swych zwolenników także dzięki różnorodności funkcji, jakie mają w wyposażeniu, a również dlatego, że są bardziej estetyczne i łatwiejsze w utrzymywaniu czystości niż kuchnie gazowe. Uważa się, że koszty przy używaniu kuchni elektrycznej są większe niż rachunki w przypadku kuchni gazowej. Jest tak rzeczywiście, jednak, jeżeli wybierze się odpowiednie urządzenie i przestrzega się zasad jego użytkowania, różnica ta staje się niemal niezauważalna.

Piekarnik elektryczny daje dużo więcej możliwości niż piekarnik gazowy. Producenci wyposażają piekarniki w wiele funkcji, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu kuchni. Funkcje piekarników elektrycznych to: grzałka dolna, grzałka górna. Obecność grzałki dolnej i grzałki górnej pozwala na najbardziej tradycyjną metodę pieczenia. Piekarnik z taką funkcją nagrzewa się zarówno z dołu, jak i od góry, pozwalając na równomierne pieczenie chleba, ciast czy innych potraw. Kolejną funkcją jest termoobieg tzn. równomierna cyrkulacja gorącego powietrza. Piekarnik może dodatkowe funkcje jak opiekacz, grill – ma możliwość opiekania i grillowania potraw takich jak ryby, mięso czy kiełbaski. Idealnie sprawdza się także w trakcie przyrządzania tostów i zapiekanek, czy w fazie końcowej pieczenia na przykład pizzy. Funkcję opiekacza można ustawiać razem z grzałką górną, co przyspiesza pieczenie. Przy kupnie kuchni elektrycznej należy zwrócić uwagę również na bezpieczeństwo. Prawie każdy model ma podwójną lub potrójną szybę w drzwiczkach, sprawia to, że ich zewnętrzna strona nie nagrzewa się zbytnio. Na rynku znajdziesz również urządzenia ze specjalną blokada przed dziećmi która uniemożliwia otwarcie drzwiczek. Może to być w formie specjalnej dźwigni lub odpowiedni sposób ustawienia rączki.

Minimalizm w kuchni

Autor: Franke
Źródło: Franke

Przy wyborze sprzętu takiego jak płyty gazowe czy płyty elektryczne mamy szereg możliwości. Stoi przed nami kolejne podjęcie ważnej decyzji.

Płyta w kuchniach gazowo – elektrycznych jest głównie tradycyjną płytą gazową, tak więc posiada jej wszystkie cechy. W przypadku płyt mieszanych gdzie jeden lub dwa palniki zostały zamienione na pola elektryczne, które mogą być ceramiczne lub żeliwne. Jest to dosyć wygodne rozwiązanie. Pozwala to na gotowanie zarówno na gazie jak również na płycie elektrycznej i tym samym zapobiega problemom z przygotowaniem posiłku, gdy jedno ze źródeł zasilania zostanie nagle odcięte, np. podczas awarii.

Płyty elektryczne są zazwyczaj płytami ceramicznymi, niezwykle rzadko są to płyty żeliwne.Powoli one wychodzą już z użycia w kuchniach. Gotując na płytach ceramicznych należy przestrzegać podstawowych zasad, a mianowicie dobierać rozmiar naczynia do wielkości palnika, a także używać naczyń z płaskim dnem. Można również wyłączać pole grzewcze chwilę przed końcem gotowania, gdyż utrzyma ono swą wysoką temperaturę. Stosowanie się do danych wskazówek pozwoli na bardziej oszczędne korzystanie kuchni.

Poczytaj również na http://north.pl/