Ciekawy film na wieczór

Oglądanie filmów to zdecydowanie jedna z najczęstszych form spędzania wolnego czasu. Osobnik strudzony, zmęczony po pracy czy innych codziennych zajęciach, ma potrzebę oderwania się od rzeczywistości i zbiec właśnie w świat wymyślony przez reżysera. Widz wybiera różne formy oglądania, na przykład wyjście do kina na film premierowy, ukrycie się w domowym zaciszu przed komputerem czy też projekcja w liczniejszym gronie przed kinem domowym z potężnym telewizorem. Właściwie cel i tak zawsze jest jeden – relaks.

Ale relaks przed ekranem widziany jest w różny sposób. Wszystko zależy od tego które gatunki filmowe oglądającego interesują najmocniej.

aktorka w filmie

Autor: OverThePeak.com
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jest to komedia romantyczna (więcej) to jasne jest, że relaksem będzie oglądanie przygody i miłości z happy endem. Jeśli widz lubuje się w takim gatunku jak filmy akcji (link) to dla niego przyjemnie jest wtedy gdy na ekranie ogląda pościgi w tle tysięcy wystrzałów z różnej broni. Natomiast kolejny widz chce cieszyć się filmami takimi jak horrory i wtedy dla niego przyjemnością jest gdy na ekranie jucha się leje nader często a zimny pot nie odpuszcza do ostatnich chwil. Kolejnych przykładów na relaks przy filmie można by mnożyć długo.

aktor

Autor: Tabercil
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy będzie go widział w inny sposób, a nawet jeden widz drugiego nie będzie w stanie zrozumieć. Bo jak mogą dogadać się miłośnicy filmów obyczajowych z tymi od horrorów? Może być trudno, nawet jeżeli każda z nich ma po worku argumentów na swoją teorię spędzania wolnego czasu.

Kolejnym wyznacznikiem jest produkcja filmu czyli państwo w którym film został zrealizowany. Nie jest tajemnicą, że filmy amerykańskie są najchętniej oglądane w Polsce. Jednak jest i część osób, które kochają np. filmy angielskie, rodzime filmy (kliknij w link) polskie (*więcej), filmy niemieckie, filmy japońskie czy na przykład filmy francuskie. Wszystkie te wymienione państwa mają swoje lepsze i gorsze produkcje co jest zjawiskiem naturalnym, ale warto szukać tych najwybitniejszych a najszybciej jest to zrobić w jakimś portalu filmowym.

Nie rzadko jest tak, że widzowie lubią dyskutować na temat filmu. Duża część z nich uznaje się za znawców wytrawnych, więc rozmowa o filmach często bywa zażarta jeżeli spotkają się osoby o innych poglądach. Rozmowy na temat filmów mogą być realizowane nie tylko na żywo, ale również oczywiście w internecie. Mnóstwo portali, serwisów, blogów, for czy grup dyskusyjnych powstało właśnie po to by miłośnicy kina wszelkiego, mogli wypowiedzieć się o każdej porze dnia i nocy. Serwisy o tej tematyce pozwalają na |recenzje filmowe >> więcej każdemu kto tylko ma chęć podzielić się swoim zdaniem. W dodatku obejrzanym filmom można stawiać oceny według własnego uznania. Te rankingi są przydatne dla widzów, którzy stoją przed dylematem wybrania filmu na wieczór. Wchodząc na portal poświęcony opiniom filmowym staje się to łatwiejsze i przyjemniejsze. Ale należy mieć na uwadze, że ostatecznie filmo maniak i tak powinien wyrobić swoje zdanie na temat produkcji, a nie wyłącznie kierować się opiniami innych.