Telewizor plazmowy, TV LED i LCD – który z nich ma najlepsze parametry?

Już czas zmienić telewizor na nowszy? Wahasz się czy kupić telewizor LCD, tv led czy telewizor plazmowy? Przedstawione porównania pomogą Ci dokonać dobrego zakupu, przybliżając wady i zalety różnego typu telewizorów. W celu uzyskania szerszych informacji dotyczących konkretnych modeli zobacz również ofertę jaką ma sklep internetowy rtv.

Przy doborze telewizora istotna jest przekątna ekranu, kontrast oraz trwałość.

Czasem możemy zasugerować się marką, najbardziej znane są telewizory (zobacz na – https://omegastore.pl/home/117-proofvision-wodoodporny-telewizor-lazienkowy-32-dvb-tusbhdmi.html) panasonic, tv samsung, telewizory lg, które oferują ostatnio najnowsze telewizory 3D, jak również często klienci wybierają telewizory sony.

Znaną wadą telewizorów plazmowych jest powstawanie miejscowych wypaleń na powierzchni ekranu. Zdarza się to przy zbyt długim wyświetlaniu tego samego jasnego logo stacji telewizyjnych. Producenci plazm aby zapobiec temu stosują powolne, nie zauważalne dla odbiorcy przesuwanie całego obrazu.
W matrycach telewizorów LCD wypalają się najczęściej pojedyncze piksele, podczas gdy w telewizorach plazmowych są to całe grupy pikseli.

Płyty ogniochronne firmy Knauf

Autor: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: Knauf Sp. z o.o.

W telewizorach LEDowych dzięki technice działania diod i szerokim spektrum kolorów obraz jest niezwykle ostry. Telewizory te mają bardzo realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz półcieni. Ważną zaletą telewizorów wykonanych w technologii LED jest wysoka stabilność obrazu. Pobór energii w danych telewizorach jest znacząco mniejsze, a trwałość ekranów LED wyraźnie jest lepsza od trwałości jakie mają ekrany LCD.

Wraz ze wzrastającą popularnością kina 3D, przyszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w zwykłych telewizorach. Na pewno minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce powszechnie stosowanych standardem, ale na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D. Takie telewizory znajdują się w ofercie firm Panasonic, Samsung a także LG

Specyfikacje i opisy techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku. Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na bazie cech nie jest prostym zadaniem, dlatego tak ważna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów. Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją udanego zakupu.

Telewizory marki Philips

Autor: Philips
Źródło: Philips

Wybór wielkości ekranu zależy od tego, jakie masz potrzeby, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić. Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując tv 32 cale czy inny zwróć uwagę również na format obrazu. Najpopularniejsze formaty to format panoramiczny i format tradycyjny. Dodatkowo niezwykle ważna jest również jego rozdzielczość – im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany na ekranie. To ten parametr ma decydujące znaczenie na jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych parametrów jak na przykład jasność, kąt widzenia, czas reakcji matrycy i częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora. Każdorazowy powinien być dobrze przemyślany, aby odbiornik dobrze sprawował się przez lata.

Źródło: www.taniomania.pl