Sklep harcerski – punkt, gdzie odszukamy konieczne rzeczy do piastowania naszej pasji

Wyjazdy na obozy, turnieje harcerskie, wycieczki górskie – do wszelkich tych typów aktywności potrzebujemy odpowiedniego sprzętu. Nie jest nie trudno dostać coś poprawnego w zwykłym sklepie sportowym, dlatego że nie ma wiele firm zajmujących się dystrybuowaniem harcerskiego ekwipunku. Gdzie zatem szukać?

wgl.pl

Autor: wittco.gmbh
Źródło: http://www.flickr.com
Wchodząc do sklepu sportowego odkryjemy nieco par butów trekkingowych, przypuszczalnie matę do spania w namiocie i jeszcze parę pożytecznych w górach artykułów. Nie ma tam natomiast całego asortymentu, dlatego że jest to jakby nie patrzeć punkt do wyekwipowania w najistotniejsze gadżety zarówno trenera piłki siatkowej jak i łyżwiarza. W Internecie znajdziemy nie jeden sklep harcerski, w jakim to znajdziemy wszelkie wymagane do czynienia naszej pasji rzeczy. Każdy harcerz winien mieć pełne, porządne i dopasowane umundurowanie. Takie właśnie stroje znajdziemy w wyborze tego punktu. Berety w różnorodnych kolorach, czapki i rogatki. Bluzy mundurowe, chusty w przeróżnych barwach, aby wspaniale reprezentować załogę, kołnierzyki dla harcerek, rzemienie funkcyjne, naramienniki, plakietki, spodenki, pasy pokryte skórą albo parciane, getry a niekiedy godziwe gumki do włosów – wszelkie te elementy i wiele pozostałych osiągalnych w sklepie sprawią, że od razu poczujemy się szanownymi małymi żołnierzami. Aby kroczyć po górach i lasach należy być wyposażonym w wyśmienite obuwie. Nie można o tym zapominać, ponieważ możemy wyrządzić sobie szkodę, dla przykładu skręcić nogę. Ominęło by nas wtedy sporo wesołości i zabawy, w takim razie nie warto. Każdy sklep harcerski ma w własnym asortymencie obuwie dostosowane do nawet profesjonalnych przygód. Zagwarantuje nam ono komfort i kompletną swobodę ruchu. Wybierając się na Zgrupowanie potrzebujemy spakować się do czegoś dobrego, albowiem nie raz będziemy potencjalnie zmuszeni do wchodzenia z ekwipunkiem pod górę i wędrowania z nim przez jakiś okres. Wiadomym jest, że naturalny harcerz nie wyobraża sobie zabrania ze sobą walizki na kółkach, ponieważ jest to aż niestosowne. Potężny plecak o pojemności 70-80 litrów powinien starczyć na mniej więcej tygodniowy wypad z drużyną. Powinien być dostrojony do wagi i wzrostu właściciela, ze stelażem lub odpowiednim usztywnieniem. Do tego na malutkie wycieczki musimy posiadać mały plecak o pojemności do 30 litrów, jest to tzw. tornister wojenny. Schowa się do niego wymagane w czasie podróży rzeczy, np. zapas pożywienia czy też preparaty sanitarne. Wszelkie te i wiele innego rodzaju dodatków zapewnia nam sklep harcerski, który jest absolutnie dostosowany do tego, aby nieraz profesjonalistę wyekwipować w najlepszy sposób – artykuły harcerskie.

harcerze

Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
Harcerki i Harcerze winni pakować się do tornistra sami, tak aby dokładnie wiedzieli co zabierają na zgrupowanie, także aby swobodniej było im się spakować przy powrocie. Jest to badanie samodzielności. Jednak w rzeczy samej nie dość, że potrzeba mieć co spakować, to na dodatek do czego. Wszystko to zapewnią nam sklepy harcerskie, które odnajdziemy tak samo w sieci jak i stacjonarnie. Nie jest jednak ich mnóstwo na rynku, tym samym poszukiwania czas rozpocząć!