W sklepach pojawiają się coraz bardziej powszechne zestawy telewizyjne

W erze coraz powszechniej panującej w wielu domach elektroniki nikogo już nie powinno dziwić, że ktoś zdecyduje się zbudować w domu małe kino. W sklepach ze sprzętem elektronicznym królują obecnie kina domowe, które się składają z płaskiego telewizora z ekranem o dużej przekątnej, Blue-Ray lub DVD oraz zespołu głośników. Można już na takim sprzęcie dość przyjemnie oglądać większość filmów z rodziną i przyjaciółmi, są jednak osoby, którym taki zestaw może nie wystarczyć.

kino

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli więc ktoś jest naprawdę kinomanem, ma wystarczającej wielkości dom, w którym nieduże kino – sklep z najlepszymi kinami domowymi we wrocławiu – się zmieści, i będzie dysponował zbędną gotówką, za którą kupić można całkiem dobre auto, to kino we własnym domu będzie akurat tym, co będzie chciał zrobić. Do wykorzystania na kino (zobacz ekskluzywne kino domowe wrocław) doskonale nadają się miejsca mniej wykorzystywane, na przykład piwnice lub poddasza. Wręcz można powiedzieć, że się nadają lepiej do tego celu, gdyż często posiadają nieregularny kształt, a to bardzo może pomóc przy projektowaniu, gdyż w typowych pomieszczeniach panują fatalne warunki akustyczne.

Domowe sale kinowe są bardzo drogie w wykonaniu, a będzie to wynikać z dwóch głównych czynników. Pierwszym z nich jest projekt sali kinowej, żeby naprawdę odtwarzanie filmów było prawdziwą przyjemnością, to nie można na tym oszczędzać. Znających się na rzeczy akustyków u nas jest niewielu, stąd też ich wiedza nie jest tania, ale nie powinno się iść na kompromisy. Niewłaściwie zaprojektowane wnętrze sali nawet przy sprzęcie najwyższej jakości nie pokaże wszystkich swoich możliwości, i tak naprawdę będą to pieniądze wyrzucone w błoto.
Zestaw kina domowego marki Philips

Autor: Philips
Źródło: Philips

Pomieszczenie przeznaczone na kino musi być należycie wyciszone przed wszystkimi hałasami, i trzeba oczywiście się zająć całym środkiem, także sufitem i podłogą. Dobre wykonanie wnętrza sali, zgodnie z wykonanym wcześniej schematem zapewni odpowiednie parametry aby oglądać filmy. Na koniec zostaje montaż sprzętu, jaki również dużo kosztuje, instalacja dodatkowego wyposażenia, takiego jak inteligentne oświetlenie, i wreszcie będzie można zaprosić bliskich na premierę filmową. Jeśli jesteś zainteresowany: więcej.