Waga wędkarska – czy pożądane byłoby inwestować w ów artykuł?

Jakikolwiek wędkarz, wybierając się na łowienie ryb, marzy o sporej rybie, jaką da się się pochwalić familii, a zwłaszcza kolegom. Historie o sensacyjnych okazach są przekazywane z ogromną satysfakcją. Zazwyczaj rozmiar złowionej ryby uwidocznia się rękoma. Co aczkolwiek wtedy, gdy chcemy znać, jaką masę miała nasza ofiara?

zobacz tu

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie niezmiernie modne są wagi mechaniczne. Nie potrzeba do nich baterii, więc tym samym nie trzeba się troszczyć o ich naładowanie. Są bezproblemowe w obsłudze, a do tego dużo z nich ma rozkręcaną miarkę o rozciągłości jednego metra. Pozwala nam to na bezzwłoczne zmierzenie złowionej ryby. W sprzedaży są tego rodzaju wagi, jakie demonstrują nam ciężar zdobyczy do dwudziestu względnie czterdziestu kilogramów. Warto namyślić się na jakie wypady będziemy jeździć, by nie okazało się, iż zakres nie ogarnie obfitości ryby. Waga wędkarska nie jest duża, zajmuje niewiele miejsca, można ją dźwigać w większej kieszeni bluzy – wagi-elektroniczne.pl. Tego typu wagi znajdują także wykorzystanie w miejsca zamieszkania czy ogródku, więc są wielofunkcyjne. Jeżeli chodzi o drugi rodzaj, jakimi są przyrządy elektroniczne do mierzenia masy, mają również metrowe miarki. Niektóre posiadają profilowane uchwyty dopasowane do dłoni, aby prościej można było zważyć złowione ofiary. Przy nabyciu warto zwrócić atencję, czy ekran jest podświetlany. Zezwoli to na użytkowanie wagi podczas nocnych połowów i przy słabej widoczności, bez wymagania użycia latarki. Światło zazwyczaj gaśnie automatycznie po 10 sekundach, co szczędzi baterię. Ich skala to przeważnie do dwudziestu pięciu kilogramów, jednakże są również typy, którymi zważymy rybę czterdziesto-kilogramową. Ich atutem jest funkcja tarowania i przechowywania wyników. Dzięki temu można brawurowo w każdym miejscu po jakimś czasie pochwalić się swoim uzyskiem. Niekiedy użyteczną funkcją jest także konwersja jednostek. Nie raz bowiem zdarzają się wyjazdy za granicę na ryby i zagraniczniacy chcąc podziwiać okaz nie będą czasem mogli dowiedzieć się precyzyjnie ile on waży.

wędkarstwo

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwości, iż każdy człowiek wie, iż najważniejszy przyrządem podczas eskapad na ryby jest wędka. Bez niej nic nie poczynimy, chyba, iż planujemy łapać rękami czy też za wsparciem sieci. Chcąc jednak pochwalić się prywatnym okazem, a także samemu w detalach mieć pojęcie, jaki wynik uzyskaliśmy, wskazane jest aby zainwestować w sprzęt, jakim jest waga wędkarska. Przyzwoli ona nam na zapisanie wyników i także czasem przyda się w domostwie.