Wakacyjny patriotyzm czyli dlaczego spędzamy urlop w kraju

Każdego roku wielu z nas zastanawia się, gdzie wybrać się na wakacje, by były naprawdę udane. Niestety, moda i łatwa dostępność ofert dotyczących dalekich wycieczek stały się przyczyną, że sporo z nas zapomniało o wypoczynku spędzonym w kraju. A przecież możemy poszczycić się wieloma magicznymi, zapierającymi dech w piersiach zakątkami.

wypoczynek na Mazurach

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym, podróże ułatwia nam coraz lepsza kondycja krajowych dróg. Obecnie, autostrady poprowadzą nas do większości miejsc w Polsce. Zastanówmy się więc, jakie miejsce okaże się wakacyjnym „strzałem w dziesiątkę”?

krajobraz na Mazurach

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieją turyści, którzy nie lubią odpoczywać w modnych miejscach. Tłumy, kolejki, zgiełk i szum potrafią zepsuć miłe chwile. Mając ten fakt na uwadze szukamy bardziej niszowych terytoriów, do jakich na pewno możemy zaliczyć Mazury. Zachęcamy by już teraz zainicjować poszukiwania dogodnego miejsca noclegowego. Zastanówmy się czy lepiej odpoczniemy w domku stojącym w lesie, czy może w eleganckim hotelu spa. Dla ułatwienia, możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę: Mazury domki, a ujrzymy imponującą listę ofert, z której na pewno wybierzemy właściwą. Można zobaczyć na stronie www.ruszajwpolske.pl/regiony/mazury/noclegi/41,index.html. Domki okażą się idealnym rozwiązaniem, jeżeli zależy nam na wypoczynku z dala od zgiełku i tłumu urlopowiczów. Bliskość nieskazitelnej natury, otoczenie zielonych terenów pozwoli nam zapomnieć o obowiązkach na jakiś.

Cisza, spokój oraz krystalicznie czyste jeziora. Wyśnione miejsce dla fanów sportów wodnych, żeglowania i spływów kajakowych rzeką Krutynią. Przez wielu uchodzi za najbardziej malowniczy i najpiękniejszy szlak kajakowy na nizinach europejskich. Kajakowa wyprawa to wspaniały sposób, aby pokochać Mazury. To okazja do kontaktu ze wspaniałą przyrodą a przy tym najważniejsza atrakcja regionu (przekonaj się www.ruszajwpolske.pl). A zatem pozycja obowiązkowa.

Wakacje na Mazurach to również przechadzki leśnymi dróżkami, dzięki którym uda się nam odpocząć na łonie natury. To ważne miejsca historyczne, np. miasto Grunwald, czy cieszące się wielkim zainteresowaniem turystów krzyżackie zamki, które możemy zwiedzić poznając tzw. szlak krzyżacki. Połączmy więc urlop z lekcją historii i zdecydujmy się na Mazury.