Fotografia to niesamowita pasja mnóstwa osób

Co sprawiło, że robienie zdjęć to aktualnie wielka pasja znaczącej części ludzi? To oczywiste, to nie jest i tak żadna tam nowość, lecz z pewnością ostatnio fotografów działa o wiele więcej, niźli niegdyś. Zwróćmy uwagę, iż w wielu przypadkach robienie zdjęć tak jakby staje się autentycznie całym naszym żywotem.

aparat

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy, że choć może się nam wydawać, iż praktycznie każdy może zostać solidnym fotografem, przecież to zwykłe rzemiosło, to jednakowoż zapamiętamy jedno: jest wielka różnica między dobrym zdjęciem, a takim, które jest wyłącznie jednym z miliardów. Powinniśmy doceniać więc prawdziwą fotografię, bo to najwspanialsza ze sztuk. To naprawdę nie jest przesada, choć w istocie to wielce subiektywne.

W jaki sposób stać się dobrym fotografem? Szalenie ciężkie zapytanie, ponieważ należy zadać sobie proste pytanie: czy jesteśmy osobami, które czują dryg do fotografii. Mocno możliwe, że faktycznie mamy talent, niesamowitą smykałkę do tworzenia niestandardowych fotek, lecz to również mocno subiektywne. To co niewątpliwie jest czymś obiektywnym to z pewnością to, iż bądź co bądź bez porządnej lustrzanki ciężko wykonać fajną fotkę. Choć lustrzanka na samym początku przygody z robieniem zdjęć jest generalnie kiepskim wyjściem, ponieważ pewnie nie jesteśmy baronami finansowymi, a taka lustrzanka tania nie jest.
Zasadniczo to jest tak, że choć są o wiele bardziej ekspensywne finansowo zainteresowania, to jednak w sumie bardzo często faktycznie będziemy mieć duże kłopoty z tym, aby kupić lustrzankę, obiektyw, najróżniejsze akcesoria takie jak przykładowo karta pamięci o większej powierzchni. Na szczęście są względnie tanie zamienniki, a więc pewnie poradzimy sobie z kupnem sprzętu potrzebnego do cykania fotek.

aparat

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Przynajmniej bądźmy dobrej myśli. Niemalże każdy mógłby robić przednie zdjęcia, najbardziej istotne jest to by codziennie ćwiczyć, a pewnie pozytywne efekty same przyjdą. Będzie pięknie jeśli pewnego dnia najzwyczajniej robione przez nas zdjęcia zostaną nazwane przez kogokolwiek sztuką. Bo jakby nie patrzeć fotografia jest sztuką…