Własna pasja to szansa na bardziej interesujące życie. Powinniśmy w sobie znaleźć pasję

Tak jak czasem donoszą najnowsze badanie oddawanie się pasji to recepta na bardziej ciekawe życie. Nic w tym dziwnego, lecz w pierwszej kolejnościpowinniśmy zadać sobie pytanie, czym wspomniane zjawisko jest. Pasja to część umysłu, niezwykła potrzeba gromadzenia pewnych rzeczy, tworzenia kolekcji, interesowania się jakimś zjawiskiem. Naukowcy nie są zgodniod czego to zależy. Być może chcemy, żeby nasze życie było niezwykłe, a może po prostu bez ulubionego zajęcia nie jesteśmy osobami za jakie się uważamy.

zdjęcia nad morzem

Autor: Photographer Sergy
Źródło: http://www.flickr.com
duża liczba osób pasjonuje się na przykład fotografią. Zdecydowana większość robi to niezawodowo, ale nie znaczy to, że po macoszemu. Odpowiada za to prawdziwa pasja. Fotografia to sposób prezentowania rzeczywistości, a każdy robi to na swój sposób. Zdjęcie jednej osoby będzie zupełne inne niż zrobiona przez drugą. Sposóbrobienia zdjęć i temat zdjęć to sprawa indywidualna. Jedna osoba preferować będzie fotografowanie przyrody, druga zaś ludzi. Nie ma też jedynego i sprawdzonego sposobu na takie zdjęcia, o których można powiedzieć, że jest w nich większa pasja. A w tym miejscu są rzeczy przydatne każdemu fotografowi: osłony na obiektyw aparatu.

Można stwierdzić, że dane zdjęcie jest lepsze pod kątem technicznym (zobacz: polecam zerknąć), gdyż jest to zależne od poziomu naszej wiedzy. Nie można zaś powiedzieć, że zdjęcia gorszej jakości to mniejsza motywacja i brak pasji. Często zdjęcia słabsze pod względem jakości, dodatkowo zrobione telefonem komórkowym lub smartfonem, to prawdziwe perełki. Wiadomym jest, że najlepsze to te zdjęcia, za którymi przemawia jakaś historia. Tak samo, jak najczęściej zapamiętujemy filmy ponadczasowe, które zostawiają w naszej pamięci obraz, z którym możemy się identyfikować, identycznie jest z fotografią|. Niektóre fotografie są więcej warte niż tysiąc słów.

Z reguły to przy większości fotografii słowa nie są potrzebne, gdyż tylko mogą zaburzyć odbiór, popsuć to, co naprawdę czujemy i widzimy na danym zdjęciu. A zdjęcia uniwersalne trafiają do dużej grupy ludzi, nie trzeba do nich nic dopowiadać, ważne, że poruszają, bulwersują czy coś uświadamiają. Taka pasja potrafi poruszyć miliony, więc dla takiej pasji warto żyć. Warto robić zdjęcia, które poruszą miliony.