Nowy rodzaj wojny

Kiedy chodzi o karty pamięci do lustrzanek, przyznać powinno się bardzo imponującą oraz rozbudowaną ofertę na rynku. Oferty szczególnie różnorodne pozwalają na znalezienie tej odpowiadającej klientom w stu procentach. Wybierając kartę pamięci do swego aparatu, powinniśmy kierować się również jej kompatybilnością z naszym sprzętem. Producent pragnie wciąż zadziwiać swoich odbiorców bogactwem wyboru. Przyznać powinno się, że udaje mu się to niezaprzeczalnie.

kobieta z białym aparatem fotograficznym

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno każdy użytkownik aparatów cyfrowych stanie kiedyś przed podjęciem decyzji o kupnie karty pamięci. Zada sobie wówczas pytanie dotyczące tego, którą kartę oraz o jakiej pojemności wskazane jest wybrać. Finalnej odpowiedzi na to pytanie jednak nie znajdzie, gdyż to zależne jest od indywidualnych potrzeb oraz preferencji.

Wymagania konsumenckie różnią się miedzy sobą tak, jak różnią się oferty producentów. Bez żadnego problemu można na rynku odnaleźć kartę pamięci do lustrzanki spełniającą wszystkie stawiane jej kryteria. Gdy już mamy aparat i akcesoria do niego, dobrze jest pomyśleć, jak go transportować. Doskonałym rozwiązaniem jest plecak fotograficzny (więcej na stronie). Gdy jednak chcemy coś eleganckiego i poręczniejszego wybierzmy torby i futerały fotograficzne – tu zobaczysz inspiracje: Torby i futerały fotograficzne Sony – Ceneo.pl.

Fotografia amatorska i profesjonalna

Autor: Leo Hidalgo
Źródło: http://www.flickr.com

Fujifilm X-M1 jest adresowany do eksperymentujących hobbystów i profesjonalistów, którzy w przedsprzedaży zapłacą za niego około 3400 zł w pakiecie z obiektywem XC 16-50mm F3.5-5.6 OIS. To całkiem dużo jak na taki asortyment. Przyjrzyjmy się zatem jego atrybutom i oceńmy czy wart jest swojej ceny.

X-M1 to również wykonywanie zdjęć w zakresach czułości ISO 200–6400 (można rozszerzyć do ISO 25600), szybkość zdjęć seryjnych do 5,6 kl. na sekundę, nagrywanie filmów w jakości HD oraz 49-punktowy AF, co gwarantuje osiąganie spodziewanej ostrości zdjęć. Aparat z wymiennym obiektywem, poza tym, ma odchylany o 90 stopni ekran LCD , którego przekątna wynosi trzy cale oraz funkcję Wi-Fi, zapewniającą bezprzewodowe wysyłanie obrazów.