Jakie możliwości mamy obecnie, gdy chodzi o amatorskie filmowanie sportu ? Który sprzęt będzie wart uwagi?

Osoby pragnące nagrywać własne sportowe wyczyny, powinny użyć sprzętu, który pozwoli im na uzyskanie dobrego jakościowo obrazu w bardzo niełatwych warunkach. Kręcenie normalną kamerą, która jest w ciągłym ruchu, da słabe rezultaty.

koncert

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego właśnie powodu preferuje się użycie trochę odmiennego, bardziej zaawansowanego sprzętu.
Smartfon HTC Rhyme i akcesoria

Autor: HTC
Źródło: HTC
Na polskim kamery sportowe już od pewnego czasu cieszą się sporą popularnością. Istnieje bowiem całkiem sporo modeli, jakie są warte uwagi. Gdy chcemy zakupić sprzęt dobrej jakości, to należy zwrócić uwagę na jakość wysoką rozdzielczość obrazu, lecz także na jakość rejestrowania dźwięku. Pamiętajmy, że to nie zawsze idzie razem w parze. Niewielkie wymiary z pewnością będą dużym zyskiem, a to dlatego, że kamerka nie będzie dodatkowym ciężarem. Za to surowce, z jakich została wykonana, muszą być bardzo wytrzymałe. Sprzęt musi być w stanie przetrzymać ewentualny upadek oraz różnorakiego rodzaju drgania.
Odkąd drony – sprawdź to koniecznie – zjawiły się na polskim, to obudziły naprawdę spore zainteresowanie prezentowanymi możliwościami. Właściwie to zainteresowanie w ogóle nie osłabło, ale stale jest podsycane coraz bardziej udoskonalonymi typami modeli, które wchodzą na rynek. Przykładem jest DJI Phantom 3, (strona główna) który jest Dronem o bardzo małych rozmiarach.
Mimo tego, potrafi udźwignąć sportową kamerę, którą można nagrywać wideo z powietrza jak na przykład jakieś sportowe zawody. Ten nowy model posiada doskonalsze rozeznanie w terenie niż jego poprzednicy.

Dron taki idealnie porusza się również w pomieszczeniach zamkniętych, ponieważ posiada wmontowane specjalne kamery, jakie umożliwiają na uzyskanie obrazu z tego, co wydarza się dookoła. Oprócz tego, czas lotu podniósł się do aż dwudziestu trzech minut.