Drony – znakomita metoda na filmowanie z lotu ptaka

Współcześnie każdy może robić fantastyczne zdjęcia, nie tylko stojąc na ziemi, ale także z powietrza. Jak to możliwe? Starczy odwiedzić sklep z dronami, by kupić sobie sprzęt pozwalający na robienie zdjęć oraz filmów z powietrza.

Dron

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com

Zacznijmy od tego, co to jest dron. To maszyna zdalnie sterowana przez danego użytkownika bądź poruszająca się uprzednio zaplanowaną trasą. Dzięki wyposażeniu jej w aparat można robić niezwykłe ujęcia z góry. Da się zrobić fotografie, które do tej pory wydawały się niemożliwe, jak bowiem sfotografować panoramę miasta z najwyższego budynku, na którego dach nie posiadamy wstępu? Przy pomocy dronów filmowanie z powietrza jest możliwe, w szczególności, iż już za kilkaset zł można zakupić naprawdę znakomity sprzęt.

Drony takie jak DJI, Acme czy Walkera mają prostą budowę, dlatego nie powinieneś mieć trudności z ich obsługą i szybko rozeznasz się, jak nim kierować. Jeśli zdecydujesz się na jego kupno, będziesz mógł wykorzystać go nie tylko w celu robienia fotografii dla siebie, ale także na uroczystościach rodzinnych, na przykład podczas ślubu kuzyna. Taka pamiątka będzie bez wątpienia najlepszym podarunkiem, jaki mógłbyś mu podarować. Fotografie sprzed kościoła robione przy pomocy drona nie tylko obejmą wszystkich gości, ale również pozwolą na uzyskanie ujęć, których nikt przedtem nie miał. Warto jest zastanowić się nad taką niespodzianką i wykorzystywać drona w czasie takich imprez. Możliwe, że zdobędziesz nawet opłacalne dla ciebie zamówienia, gdyż nie każdego stać na drona, lecz za to większość z nas chciałaby mieć takie fotografie w albumie.

Filmowanie z powietrza jest obecnie dostępne dla każdego. Jeżeli i ty jesteś nim zaciekawiony, czas wybrać się do sklepu, by wyszukać maszynę, która będzie odpowiadać naszym wymaganiom. W przypadku, gdy nie masz obeznania w określonych parametrach technicznych, jakich oczekujesz, zdaj się na pomoc sprzedawcy bądź poszukaj najpierw cenionych sprzętów w Internecie, a zakup z pewnością będzie udany. Pamiętaj, by decydować się na renomowane sklepy, np. www.dronlandia.pl, które dają gwarancję na kupione produkty, a w razie potrzeby świadczą także usługi serwisowe. W sytuacji pogorszenia pogody zawsze możemy ściągnąć drona na ziemię, lecz nigdy nie wiadomo, co się przytrafi się w trakcie lotów, w szczególności tych pierwszych.