Jak obiektywy firmy Sigma wybierają profesjonaliści, a jak laicy radzą sobie z identycznym zadaniem

Osoby, które od zawsze fascynowały się fotografią bardzo dobrze wiedzą, że bez odpowiedniego sprzętu niełatwo rozwijać własne artystyczne pasje. Eksperci podzielają tę opinię, choć zwracają uwagę też na konieczność poznania choćby podstawowych pojęć dotyczących techniki robienia zdjęć. Pewna maksyma nieco uściśla zaprezentowane przekonanie: pasjonat martwi się głównie o doskonałej jakości sprzęt i osprzęt, a prawdziwy mistrz o… właściwie oświetlenie.

Taki osąd póki co wcale nie przesądza o tym, że profesjonaliści rezygnują ze stosowania supernowoczesnych aparatów czy obiektywów, lecz oczywiście w inny sposób wybierają narzędzia pracy.

Zarówno zawodowcy, jak i amatorzy w trakcie dokonywania wyborów koncentrują uwagę na urządzeniach z górnej półki. Obiektywy firmy Sigma, za które trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy, umożliwiają fotografowi wykonanie fascynujących ujęć – czytaj więcej. Obiektyw makro warto wziąć ze sobą do parku, aby tam uwiecznić tych niepozornych reprezentantów świata fauny i flory, z kolei obiektywy szerokokątne idealnie sprawdzą się podczas wycieczki do skansenu. Najistotniejsze jest to, aby zamówić sprzęt, który rekomendują użytkownicy, jak również znawcy rynku.

obiektyw

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

W internecie można łatwo znaleźć sporo informacji dotyczących wręcz doskonałych obiektywów. Okazuje się, że narzędzia marki Sigma cieszą się sporym zainteresowaniem kupujących, a użytkownicy na portalach branżowych, a nawet stronach sklepów internetowych dzielą się uwagami i wskazują zarówno zalety, jak i wady danych produktów.

Dla panów rozpoczynających przygodę z fotografią liczy się nade wszystko w miarę niska cena oraz dobra jakość wykonanych zdjęć czy wreszcie pozytywne komentarze konsumentów, więc przeważnie zamawiają obiektyw, który spełnia postawione wyżej kryteria – przykładowo Sigma 24 mm f/1,4 DG lub EX 2,8/70-200 DG.

Natomiast profesjonaliści nie zawsze zamierzają kierować się podpowiedziami wyszukanymi w sieci. Jeśli kupują obiektyw makro firmy Sigma, to najczęściej poszukują rynkowych nowości. Koszt kupna nie bywa najistotniejszą kwestią, bo prawdziwa sztuka nie znosi kompromisów, a niewygórowana cena cechuje przeważnie sprzęt mniej zaawansowany technologicznie. Dlatego artyści z prawdziwego zdarzenia chętnie zakupią model 180 F2.8 APO marki Sigma, który chociaż kosztuje prawie siedem tysięcy, to daje użytkownikowi wiele możliwości oraz gwarantuje rewelacyjną jakość zdjęć.