Skąd się wziął tak wielka popularność facebooka, jakie pozytywy i zagrożenia niesie korzystanie z niego.

Ludzie od wieków mieli potrzebę dzielenia się swoimi wspomnieniami oraz przeżyciami. Dawniej namiętnie pisano pamiętniki, niektóre były dostępne dla szerokiej liczby ludzi, inne tylko i wyłącznie na użytek wewnętrzny. Lecz dzisiaj pamiętniki odchodzą w niepamięć, a ich miejsce zajęły różnego rodzaju portale społecznościowe, w tym chyba najpopularniejszy i największy Facebook.

fotograf fphoto

Autor: Impassion Afghanistan
Źródło: http://www.flickr.com
O fenomenie facebooka pisane już są doktoraty i rozprawy naukowe, i faktycznie od kilku lat ma on ogromną popularność. Wiele osób twierdzi, że jeżeli ktoś nie ma konta na Facebooku, to w internecie nie istnieje, szczęśliwie wiele osób nadal wykazuje się rozsądkiem i pomimo że są aktywnymi użytkownikami sieci to konta nie mają albo będą go używać z rozwagą i rozsądkiem. Lecz dla sporej grupy ludzi, szczególnie z młodego pokolenia, dzień zaczyna się od zalogowania do facebooka i przeglądnięcia ostatnich wiadomości, a później na bieżąco można się do niego logować, bo duża część obecnych smartfonów również pozwala na to, żeby z niego korzystać.

Rzecz jasna jak to ze prawie wszystkimi pomysłami i nowościami technologicznymi jest, także i facebook użytkowany z rozsądkiem jest bardzo przydatny. (http://fphoto.pl/kontakt) Korzysta również z niego spora grupa firm, równolegle z prowadzeniem strony firmowej tworzą one facebookowe konta, które będą służyć do komunikacji z klientami i kontrahentami. Największą zaletą facebooka jest bardzo sprawny do wiadomości, praktycznie wszystko jest dostępne, i co najbardziej istotne, nic nie zginie jeśli nie zostanie świadomie usunięte.

Dzięki facebookowi da się bardzo łatwo utrzymywać i nawiązywać kontakty z wieloma ludźmi, a także dowiadywać się tego, czy coś się u nich nie wydarzyło. Tu jednak trzeba zachować wspomniany wcześniej rozsądek, bo niektórzy ludzie relacjonują wszystko, co robią i co się z nimi dzieje. Na zdjęcia profilowe facebook ustawiają zdjęcia, jakie raczej powinny być schowane w domowym archiwum, a niekoniecznie pokazywane całemu światu, z tego też powodu przed umieszczeniem czegoś w takim miejscu jak facebook należy się chwilę zastanowić.