Szalony czas radości, bal przebierańców czas zacząć.

Ilekroć idziemy na bal maskowy warto zadbać o strój karnawałowy. Sfera naszej pomysłowości bywa nieskończona. Szczególnie jeśli chodzi o tańce oraz wchodzenie w przeróżnego rodzaju postacie, niektórzy bywają fachowcami. Dostępne stroje na przyjęcie powinny fantastycznie pomóc w takich zmianach.

amazinggirl.pl - sprawdź przebranie na halloween

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Kostiumy na bal maskowy gwarantują szczególny ubiór w czasie balu, jak też podczas spotkań okazyjnych z koleżankami. Maski weneckie są rozpoznawalne we wszystkich zakątkach świata, słyną ze swojego uroku, mistrzowskiego wykonania i oczywiście z historii.

Głównymi miłośnikami mieszkańcy Wenecji. W czasie karnawału wszyscy zakładali i przechadzali się w maskach. To one zacierały rozbieżności między mieszkańcami, pozwalały zasłonić własną tożsamość. Mieszkańcy nie rozpoznając się wzajemnie, nie mogli się oceniać i wszyscy byli równi. Jeśli przyjrzymy się weneckim maskom to zobaczymy, że jest ich kilka modeli.

Najbardziej pospolita to maska nazywana bautą – zakrywa ona całą twarz. Osoba ją posiadająca mogła zapewnić sobie tajemniczość; zobacz – klasyczne maski weneckie. Tej maski nie musiało się zdejmować nawet chcąc napić się czy przekąsić. Powszechne są również maski zwane columbiną, które zakrywają jedynie oczy, nos i policzki. Tradycyjna maska wenecka, medico della peste z dziobem, była na początku zakładana przez znachorów.

Kostiumy karnawałowe

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com

Wypełniali oni ten dziób ziołami i medykamentami mającymi chronić ich przed chorobami, od chorych którymi się zajmowali. Z początku były białe, dopiero potem zaczęto je dekorować. Interesującą maską była moretta, w przeciwieństwie do poprzednich nie była wiązania z tyłu głowy, lecz miała swego rodzaju guzik od wewnątrz, który osoba umieszczała w buzi. Nosząc taką maskę nie można było więc się komunikować. W tej chwili na rynku rozpowszechnione są różnorodne piękne maski weneckie.