Co powinien posiadać profesjonalny kreator www oraz na co powinien pozwalać użytkownikom?

Żeby utworzyć swoją stronę internetową konieczne jest odpowiednie narzędzie. Dzisiaj posiadamy do wyboru darmowe oraz odpłatne oprogramowanie. Można by dobrać takie narzędzie, które pozwoli zainstalować serwis na swoim serwerze, albo dobrać jakąkolwiek zewnętrzną spółkę hostingową.

Należy podjąć dobrą decyzję, żeby uniknąć potem kłopotów w przypadku przenoszenia serwisu do drugiego usługodawcy.
PQI

Autor: SteelSeries
Źródło: SteelSeries
Najlepszy kreator www powinien posiadać interfejs prosty w obsłudze. Dzięki niemu bez trudu stworzyć można by swą stronę www, która będzie dobrze się prezentować. Prawidłowo byłoby, gdyby miał wiele szablonów podzielonych na różne kategorie tematyczne. Ułatwi to wybór takiego, który będzie doskonale odpowiadał do naszych potrzeb. Taki szablon musi gwarantować prosty jego rozwój w miarę przybywania własnych zapotrzebowań. Każdy kreator im ma więcej wtyczek oraz dodatków, tym lepiej dla nas. Mogłyby to być dodatkowe funkcje tego typu jak wtyczki społecznościowe lub rozszerzenia. Tego typu dodatki do kreatora umożliwią pracę i zezwolą na wybranie wyglądu strony.
Kłopoty ze zbyt długim adresem witryny może rozwiązać możliwość kupna oraz podpięcie domeny. Tak ogólny wygląd, jak i pojedyncze elementy, kreator musi pozwolić ściągać, ale także treści, które mogłyby się przydać w perspektywie do użycia na odmiennej platformie. W każdym wypadku musimy posiadać dostęp do stylów CSS, ale także do konta FTP, za pomocą którego wysyłane są pliki. Kreator stron nie powinien mieć ograniczeń na miesięczny transfer. Jeżeli zaciekawienie stroną niespodziewanie wzrośnie, nie ma nic mniej przyjemnego niż szybkie wyczerpanie przyznanego limitu. Może zdarzyć się sytuacja, że dostawca usług lub serwisów mają ukryte opłaty. To może być przykładowo pierwszy miesiąc za darmo, zaś za następne miesiące wdrożona jest zapłata. Działania tego typu czynią, że wiele osób płaci, żeby znowu nie przenosić własnej strony w odmienne miejsce.

Im więcej banerów reklamowych na stronie, tym bardziej może wyglądać ona nieprofesjonalnie oraz nieatrakcyjnie dla odbiorców. Czasami reklama mogłaby być mała, umieszczona w górnym pasku. Ale mogą zdarzyć się też pop-upy, które wyświetlane są na calutkiej szerokości witryny.