Neonowe światła dla wszystkich

Jeżeli posiadamy własny bar albo sklep powinniśmy go wyróżnić właściwie oświetlając. Dobrze wyeksponowana witryna, dostrzegalny z oddali szyld, na pewno sprawią, że nasze miejsce wpadnie w pamięć przechodniom.

Od paru lat do łask wracają neony niezwykle popularne w poprzednim wieku. W pewnej chwili zostały uznane za kiczowate i w wielu miejscach zniknęły z przestrzeni publicznej, teraz jednakże wracają do mody i należy skorzystać z możliwości które przed nami rozwijają.

Neony diodowe ciągle możemy zrobić na zamówienie na podstawie swojego projektu. W wielu miastach znajdziemy małe przedsiębiorstwa, które się tym zajmują. Właściwe kształtowanie szkła, operowanie gazem i neon gotowy. Musimy o niego jednakże odpowiednio dbać, czasem uzupełniać. Jeśli tylko będziemy o tym pamiętać, będzie on ozdabiał wejście do naszego lokalu czy sklepu przez wiele lat. Trzeba wymyślić interesujący i niesztampowy projekt, niech przyciąga spojrzenie, przykuwa uwagę, niech zaciekawi przyszłych klientów. Przecież to jego najważniejsze zadanie.

Światła LED

Autor: Yasna Communications
Źródło: Yasna Communications

Kiedy drzwi do lokalu już mamy oświetlone zastanówmy się w jaki sposób wyeksponować jego wystrój. W barze czy restauracji górne źródło światła to zły pomysł, powinniśmy skupić się na wyeksponowaniu wszystkich stolików za pomocą światła, podkreślić bar, albo gabloty na produkty. Możemy to wspaniale zrobić wykorzystując taśmy led. Mnóstwo niewielkich, jasno świecących diod zda egzamin o wiele lepiej niż inne rozwiązania. Zobacz resztę tu lampy podłogowe

Tego typu taśmy rgb możemy wykorzystać również jako źródło głównego światła, dla przykładu rozprowadzając pod sufitem. Można za ich pomocą wyeksponować stopnie. Tak w zasadzie możemy bawić się oświetleniem w sposób jaki tylko sobie wymarzymy. Naturalnie takiego typu taśmy można znaleźć w różnych kolorach. Możemy dzięki temu dopasować barwę światła do wystroju naszego wnętrza. Można naturalnie wykorzystać też inne rodzaje oświetlenia. Nigdzie nie jest powiedziane, że skoro oświetlamy wnętrze taśmami led, nie możemy już postawić niewielkich lampek na stolikach czy lamp stojących dodających urody wnętrzu. Jeżeli dobrze to rozplanujemy nasz lokal będzie wyglądał doskonale. A jeżeli nie znamy się na oświetleniu zawsze możemy skorzystać z pomocy projektanta oświetlenia. Z pewnością powie nam jakim sposobem wyeksponować światłem najefektowniejsze fragmenty wnętrza.
Napisał http://www.elampy-oswietlenie.pl