Co kupić na upominek dla dziecka

Kiedy otrzymujemy zaproszenie od przyjaciół, będących rodzicami, snujemy rozważania nad prezentem dla najmłodszego członka rodziny. Co wybrać? Czym się kierować?

W podobnych sytuacjach możemy zdać się na książki. Rozwijają bogaty, barwny i piękny język, rozbudzają ciekawość świata, uczą postaw społecznych, poszerzają wiedzę i stymulują wyobraźnię. Same plusy żadnych wad.

Ubrania dla dziewczynek

Autor: MagiaSzafy.pl
Źródło: MagiaSzafy.pl

Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również zabawki edukacyjne – stymulujące zabawki edukacyjne.

Odpowiednim i „bezpiecznym” pomysłem na prezent jest dobrej jakości. Powinniśmy jednak wizytą dyskretnie podpytać o wiek dziecka. Jeżeli mamy zamiar ubrać niemowlaka, nie zaszkodzi kupić ubranka minimum rozmiar większe – tak małe dzieci rosną błyskawicznie. Nie dopuśćmy do częstej sytuacji, w której pajacyki już na starcie bywają za małe. Stosunkowo tanią odzież dziecięcą możemy obecnie kupić w sklepach internetowych ubranka dla niemowląt. Sklepy gwarantują nie tylko prosty i czytelny proces dokonywania zakupów, ale przede wszystkim pełne bezpieczeństwo transakcji.

bawiące się dziecko

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

Pozostały nam jeszcze tak ukochane zabawki. Jeżeli szukamy zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka na wielu płaszczyznach zdecydujmy się na zabawki kreatywne. Dla młodszych dzieci mogą być to np. zestawy majsterkowicza, dla starszaków zestawy do składania pojazdów czy puzzle. Choć układanie puzzli to najstarsza z zabaw jakie wymyślono dla dzieci, kochają ją w zasadzie wszyscy.

Z jakiego powodu, tak spora liczba rodziców nie wykorzystuje wrodzonej ciekawości dzieci, żeby podarować im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Przecież dzieci już od maleńkości obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dobierając zabawki dla pociech należy wziąć pod uwagę, że wbrew pozorom decydujemy o ich umiejętnościach w dalszym życiu. Z tej przyczyny pozwólmy małym konstruktorom i wynalazcom wprowadzić do życia trochę bałaganu w postaci klocków na dywanie – wysokiej jakości zabawki kreatywne. Taki prezent rozwija wyobraźnię przestrzenną i może okazać się ogromnie emocjonująca, szczególnie jeśli, architektura zyska uznanie dorosłych. Miejmy pewność, iż podarunki, których jedynym walorem jest to, iż są ładne, błyskawicznie lądują w kącie.