Palenie papierosów i istniejące zamienniki

W obecnych czasach problem uzależnienia od wyrobów nikotynowych jest prawdziwą plagą. W licznych kręgach przykładowo zawodowych można zaobserwować trend, że większa cześć ludzi pali niż nie pali. Jest to niezwykle niepokojące gdy weźmie się pod uwagę szkodliwość takich środków. Ostatnio również modne stało się palenie fajki. Wielu ludzi nie pamięta jednak o tym, że tytoń używany w fajkach jest równie szkodliwy i niebezpieczny dla organizmu jak ten papierosowy. Jak wszystkie rodzaje uzależnienia, również uzależnienie od palenia jest ogromnie trudne do pokonania. Rzecz jasna stopień trudności w tej sytuacji zwiększa „doświadczenie” palacza, a więc lata palenia i liczba wypalonych papierosów. Palenie wywołuje niezwykle poważne choroby dróg oddechowych, do najgroźniejszych zalicza się rak płuc i krtani. Wieloletni palacze niejednokrotnie także cierpią na uporczywy i wywołujący ból kaszel. W przypadku takich osób przejście na epapierosy czasami nie ma już zbytniego sensu.

Rzucanie palenia

Palenie

Autor: Chris
Źródło: http://www.flickr.com

Jak już zostało wspomniane, rzucenie palenia jest zadaniem bardzo trudnym. Najważniejsza jest tu silna wola; bez jej udziału rzucenie palenia najprawdopodobniej się nie powiedzie. Nierzadko przydatny w rzuceniu palenia okazuje się silny bodziec emocjonalny, często związany na przykład z pojawieniem się dziecka. Niektórym osobom przydają się także różnorodne substancje wspomagające zaprzestanie palenia. Zawierają one niewielkie dawki nikotyny, które z czasem zmniejsza się do zera.

E-papieros
Ostatnio coraz częściej słyszy się zwroty w rodzaju „liquid do e-papierosa”. Są one związane z coraz bardziej popularnym produktem, będącym zamiennikiem wyrobów tytoniowych, czyli e-papierosem. E-papieros nie ma w sobie środków niebezpiecznych dla organizmu ludzkiego, a co także ogromnie ważne – nie wydziela groźnego dla zdrowia innych dymu. Bierne palenie zostało więc wyeliminowane. Dzięki temu e-papierosy mogą być wykorzystywane w zamkniętych pomieszczeniach. Ich forma również ewoluowała|wygląd także od pojawienia się w sprzedaży. Obecnie można znaleźć formy niezwykle eleganckie, w rozmaitych kolorach. O popularności tych produktów świadczyć może duża częstotliwość wpisywania w wyszukiwarkach internetowych fraz w rodzaju „e papieros sklep poltiko”.

Uncategorized