Niezaprzeczalna rewolucja w utrwalaniu momentów! Dzięki dronom możemy bez żadnego wysiłku kręcić sceny z powietrza!

Fotografia jest jedną z dziedzin życia, które w ciągu ostatniego wieku uległy największym zmianom. Właściwie nie trzeba nawet sięgać tak daleko wstecz, by skalę przemian móc nazwać rewolucją. Jeszcze dwadzieścia lat temu na wakacje wyjeżdżaliśmy z czarnym plastikowym aparatem i kilkoma rolkami filmu w plecaku uzbrojeni w czarny plastikowy aparat i jedną lub dwie rolki filmu. W związku z ograniczoną pulą klatek na filmie zdjęcia robione były tylko w wyjątkowych chwilach, a każdą nową fotografię musiała poprzedzić krótka analiza zależności: ile dni wakacji i ile wolnych kadrów pozostało? (dronlandia.pl/dji-phantom-4)
Kiedy na rynek zaczęły zdobywać aparaty cyfrowe wydawało się, że nic lepszego w fotografii nas już nie czeka. W jednej chwili zniknęły problemy z ograniczoną ilością zdjęć, naświetlonymi filmami, niewydarzonymi ujęciami, długim czekaniem na wywołanie filmu itd. Prawdziwą bombą okazały się także montowane w aparatach cyfrowych kamerki. Nagle każdy mógł zacząć nagrywać niepowtarzalne chwile, co do tej pory wymagało zatrudnienia profesjonalnego kamerzysty lub pożyczenia drogiego sprzętu. Od momentu pojawienia się w sprzedaży pierwszych cyfrówek upłynęło już kilkanaście lat, w trakcie których firmy produkujące kamery i akcesoria fotograficzne zdecydowanie nie próżnowały. Dzięki nowinkom technologicznym możliwe jest dziś m.in. bezproblemowe filmowanie z powietrza (www.dronlandia.pl/filmowanie-z-powietrza).
Wynalazkiem, który bezapelacyjnie zrewolucjonizował świat filmu i fotografii, jest oczywiście dron, czyli bezzałogowy aparat latający, wyposażony w kamerę i sterowany za pomocą kontrolera.

filmowanie z powietrza

Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com
Drony mogą być wykorzystywane w celach wojskowych i cywilnych. Dziś w sklepach z elektroniką znajdziemy wiele dronów przeznaczonych do zabawy, rekreacji czy profesjonalnego kręcenia ujęć z powietrza.

Jednym z najchętniej kupowanych modeli jest na pewno dron Phantom 4 firmy DJI, która uchodzi za specjalistę w produkcji tego rodzaju urządzeń. Dron ten ma rewelacyjne parametry techniczne i dobrą cenę, nie powinna zatem zaskakiwać jego wielka popularność.