W jaki sposób stać się testerem software’u?

W obecnych czasach, w których komputery pełnią niezmiernie ważną rolę w naszym życiu, praca w informatyce to możliwość uczestniczenia w bardzo interesujących projektach, które mają okazję wpływać na życie milionów ludzi na całym świecie.

Obok wielkiego zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowanych fachowców, możemy zaobserwować również trend w którym osoby spoza branży chcą zacząć pracę w IT.

Doskonałym przykładem jest choćby praca specjalisty do spraw jakości oprogramowania. Żeby pracować w tym zawodzie warto jest ukończyć techniczną uczelnię oraz móc poszczycić się odpowiednimi umiejętnościami technicznymi koniecznie sprawdź na stronie www.testujemy.mobi. Jednak jeżeli posiadamy pewne cechy, które wyróżniają bardzo dobrego testera, to będziemy mieć możliwość znaleźć zajęcie w firmie IT pomimo braku odpowiedniego doświadczenia.
witryny

Autor: Anastasia Yankovskaya
Źródło: http://www.flickr.com
Dobry tester to po pierwsze osoba, jaka krytycznie spogląda na dany problem oraz potrafi myśleć poza schematami. Umiejętność dociekania przyczyny rzeczy jest w tym zawodzie jedną z najbardziej pożądanych umiejętności. Następną jest również ciągła i nieodparta chęć uczenia się nowych rzeczy. I tutaj z pomocną dłonią przychodzą nam różnego rodzaju kursy takie jak chociażby szkolenie testowania aplikacji mobilnych testujemy.mobi/. W trakcie takiego szkolenia jesteśmy w stanie opanować podstawy tematu jakim są właśnie aplikacje na telefony bądź też tablety. Warto nadmienić, że rynek usług jak i urządzeń mobilnych rośnie w bardzo szybkim tempie. Natomiast na samym rynku zatrudnienia bardzo często mamy sposobność spotkać propozycje dla deweloperów jak również testerów aplikacji mobilnych.

Nieodparta chęć nauki jak i otwartość na doskonalenie swoich umiejętności w ramach przeróżnego rodzajutypu szkoleń powoduje, iż mamy świetną podstawę do rozpoczęcia pracy w IT jeśli chodzi o dział testowania.