Rodzaje, cechy oraz opis telebimów.

Bardzo sporą popularność w ostatnim czasie osiągają reklamy puszczane na telebimach. Nowoczesne czasy wymagają nowoczesnych rozwiązań w każdej branży, tym bardziej w reklamie. Czas standardowych bilbordów powoli się kończy, a w zamian powstaje sieć telebimów, czyli unowocześnione proceduralnie bilbordy, ekrany wizyjne, złożone z parunastu tysięcy żarówek ledowych. Telebim da się również określić wyświetlaczem diodowym, w pełnym kolorze.

Telebim reklamowy led

Autor: FlexVision.pl
Źródło: FlexVision.pl
Jakie są zalety telebimów? Powszechnie twierdzi się, że posiadają one znaczną wyższość nad projektorami, ponieważ w słoneczne dni na telebimach pokazywany jest bardzo wyraźnie wszystkie informacje. Uzyskuje się to ponieważ czytelność telebimu spowodowana poprzez parokrotnie większą jaskrawość telebimu. Przykładowy telebim posiada konstrukcję elementarną, poszczególne moduły są w kształcie prostokąta, a ich ilość może być dopasowywana indywidualnie, do swoich potrzeb. Pojedynczy obraz telebimu składa się z pikseli, zainstalowanych na matrycy.

Telebimy są głównie do wyświetlania reklam tekstowych lub graficznych. Wyszczególnić da się telebimy z własną pojemnością dyskową i telebimy łączące się z komputerem. Te wymienione najpierw posiadają tę korzyść, że zarządzanie nimi nie potrzebuje jakichkolwiek narzędzi, którym jest na przykład komputer. Do jego zarządzania wystarczy wbudowany sterownik, poprzez który można emitować reklamy.

Telebim w Krakowie

Źródło: www.medas-media.com.pl

Typów telebimów jest bardzo dużo. Zwrócić uwagę należy na innowacyjne ultracienkie. Także instalacja telebimów nie jest kłopotliwa, bo da się to wykonywać od przodu. To udogodnienie daje możliwość zmniejszenia kosztów powiązanych z budową konstrukcji na tyłach monitora. Telebim jest wtedy lekki. Zaletą takiego instalowania telebimu jest także to, że nie trzeba w ogóle dźwigów, czyli ciężkiego sprzętu. Samo zarządzanie działa poprzez specjalny program, który wcielony w wyświetlacz. Więcej informacji na stronie: http://billboardy-reklama.pl/

Warto także powiedzieć o tym, iż standardowy telebim ma receptor temperatury oraz wilgotności na zewnątrz, przez co na telebimie, poza spotami pokazuje się aktualna nowina odnośnie pogody, jak również zegar, czyli bieżąca godzina oraz data. Niektóre monitory posiadają też automatyczną regulację jasności. Dokonuje pomiaru jasności z otoczenia i reguluje swoją jasność pokazywania reklamy.