Warto inwestować w elektroniczny obieg faktur

Czy wszelkie faktury trafią na swoje miejsce?

Gdy chcemy posiadać gwarancję, że nasza firma prężnie funkcjonuje oraz nie powinna się bać żadnych kontroli, to powinniśmy się upewnić, czy wszystkie faktury dotrą rzeczywiście tam gdzie powinny. Jest to o tyle ważne, że to przecież one będą poświadczeniem wszystkich naszych sprawunków oraz sprzedaży, a także zezwolą się zorientować w kwestiach finansowych, dlatego nie możemy sobie pozwolić na ich zagubienie.


Elektroniczny obieg faktur ułatwi pracę księgowości

przykład elektronicznego obiegu faktur

Autor: encuentroedublogs
Źródło: http://www.flickr.com
Nikogo nie zdziwi fakt, że faktura po przyjściu do zakładu powinna zostać oznaczona przez właściwą osobę, a potem zaakceptowana przez dyrektora, ale takie procedury często powodują, że faktury gubią się po drodze i nie docierają do księgowości, w efekcie czego potrzebne są duplikaty. By uniknąć tego rodzaju zdarzeń powinniśmy inwestować w elektroniczny obieg faktur, który pozwala na błyskawiczne zarejestrowanie przychodzącej faktury i przekazanie jej do opisania (przekonaj się o jego zaletach). Dzięki takiemu programowi posiadamy świadomość, że konkretna faktura doszła do przedsiębiorstwa, co więcej posiadamy zapisany termin zapłaty, zatem nie powinniśmy się obawiać opóźnień, a kiedy już taka faktura dobrze podpisana dojdzie do księgowości, to będzie mogła okazać się być od razu dopięta do archiwum w właściwe miejsce. Tego typu system zezwala nam na dokładniejsze pilnowanie nadchodzących faktur, a co się z tym łączy, już nie będziemy musieli się obawiać ich zagubienia, gdyż nic takiego nie będzie miało miejsca. Identycznie jak nie dojdzie do pomyłki i ponownego wprowadzenia tych samych faktur.


Koniecznie powinniśmy zobaczyć taki program

www.efematic.pl

Źródło: pixabay.com
Kiedy pragniemy posiadać świadomość, że nasze faktury będą dochodziły tam gdzie mają, to koniecznie musimy sprawdzić taki program. Ma szansę się okazać, że inwestycja w niego będzie odpowiednią decyzją jaką podejmiemy, ponieważ dzięki temu będziemy mieli zagwarantowany porządek w papierach. Co więcej, obowiązkowo należy tak dopasować ten program, by współgrał z odmiennymi, które wymyślamy zakupić w celu odpowiedniego kierowania firmą.