Jakimi sprawami zajmują się kadry oraz na czym powinna polegać działalność tego działu?

W każdej dużej firmie kierownik chce zatrudniać jak najlepszych pracowników. Osobiście jednak zazwyczaj nie ma wystarczająco dużo czasu, dlatego też niezbędny jest właściwy do tego celu pion.
Może zajmować się on m.in. wstawianiem anonsów z ofertą zatrudnienia na jakimś stanowisku, następnie zajmuje się odpowiadaniem na wybrane oferty, przeprowadza wstępne rozmowy z konkretnymi kandydatami, a następnie, w razie podjęcia decyzji o zatrudnieniu potencjalnego pracownika, wykonuje dalsze czynności związane z rekrutacją kolejnego pracownika.

procesor

Autor: Tim Adams
Źródło: http://www.flickr.com
Są to kwestie związane z rejestracją pracownika między innymi w ZUS i później, w czasie właściwej współpracy, kadry mogą zajmować się też (rozwinięcie tematu: dużo więcej www.drukarnia.navy-blue.pl) Formalnościami związanymi z przykładowo obsługą urzędową dni wolnych od pracy. Jakkolwiek jednak wybrani pracownicy bardzo chętnie nawiązują kontakt z tym działem też w innej kwestii: wynagrodzenia.
To właśnie tego typu dział firmy zajmuje się cykliczną wypłatą wynagrodzeń dla pracowników spółki. Dział ten jest często złączony z tym, który zajmuje się rachunkowością, dlatego też kadry to nie tylko nabór kolejnych członków personelu, lecz też przejdź dodatkowe info ich aktualna obsługa. Następnym zadaniem takiego działu firmy jest troska o to, aby wszystkie działania w zakresie firmy były zgodne z Kodeksem Pracy.

Z tego też powodu pracownicy tego działu powinni doskonale znać zapisy Prawa Pracy. Takie akta jak zwolnienia lekarskie czy wnioski urlopowe też są kierowane do sekcji kard.