Kupujemy domowe kino

Oglądanie filmów może dostarczyć dużych wrażeń – przenikające się ze sobą brzmienie jak też obraz powodują, że widzowie czują się, jak gdyby byli w centrum akcji.
Przez lata istotnie stałych wrażeń dostarczało jedynie kino – przede wszystkim za sprawą ogromnych ekranów oraz głośników.

nagrania

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak ów monopol został ostatnimi czasy złamany – teraz, dzięki domowemu kinu, na tego rodzaju efekty można liczyć również oglądając filmy w domowym zaciszu. Informacja tycząca się komponentów z których składa się domowe kino jak też co znaczą zawiłe specyfikacje, może pomóc w podjęciu decyzji, jak przekształcić pokój dzienny w kinową salę. PanoRAMiczny telewizor w zestawieniu z odtwarzaczem DVD jak też głośniki (strona polecana w temacie) dźwięku przestrzennego (surround) sprawią, że w domowym fotelu będzie można czuć się jak w kinie. Trzeba przy tym mieć na względzie, że wybór pojedynczych składników domowego kina jest naprawdę duży, a większe nie zawsze oznacza – lepsze.
Komplet kina domowego z prawdziwego zdarzenia komponuje się z trzech niezbytecznych elementów: odtwarzacza DVD, ekranu i głośników. Zadaniem kina domowego będzie dostarczanie efektów podobnych do kinowych. Odtwarzacze DVD w połączeniu z najnowszymi telewizorami są w stanie wytworzyć obrazy w dużej rozdzielczości, wiernie oddające tak wielkie wybuchy jak też najmniejsze z możliwych łez.

Dużej próby głośniki dźwięku przestrzennego powodują, że oglądając w filmie latający helikopter, praktycznie będziesz mógł poczuć, jak łopatki rotora tną powietrze ponad twoją głową. Jeżeli składniki kina domowego dobierze się poprawnie, wtenczas pokój, w jakim będzie zainstalowany taki komplet, przeistoczy się w prawdziwą salę kinową.