Który sprzęt do słuchania muzyki zakupić? Praktyczne podpowiedzi

Lubisz przysiąść sobie wygodnie na kanapie oraz oddać się relaksowi wsłuchawszy się w brzmienia ukochanego krążka wydobywające się z twego domowego zestawu hi-fi?
Wspaniała sprawa! Jeśli nie posiadasz jeszcze we własnym pokoju lub salonie takiego zestawu, to czas najwyższy o tym pomyśleć.

audio

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Jaki powinien być znakomity sprzęt audio (odnośnik do serwisu) do mieszkania? Nim przystąpimy do kupna dobrego systemu hi-fi, należy zapoznać się z paroma istotnymi wytycznymi, które powtarza wielu ekspertów z branży sprzętu audiofilskiego. To istotne, ażeby nie kierować się wyłącznie opiniami na forach czy też techniczną specyfikacją danego urządzenia, lecz wyznacznikami subiektywnymi.
reklama - rzut

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Wybieraj oprzyrządowanie audio słuchając! Nic nie będzie lepszym testem konkretnego modelu głośników jak osobiste sprawdzenie takiego oprzyrządowania bezpośrednio „ze słuchu”. Ważne, aby na takie testy zabrać doskonale znaną nam dobrze osłuchaną już płytę. To pozwoli za jej pomocą zbadać wszelkie różnice między poszczególnymi zestawami audio. Nierzadko bowiem zdarza się tak, że sprzęt o jednakowych technicznych parametrach nie brzmi tak samo. Tu znaczenie mają nawet najdrobniejsze detale jak tworzywo obudowy głośników, kształt, bądź nawet kable przenoszące brzmienie z odtwarzacza do kolumn. To nie jest zasadą, że im głośniejsze będą niskie tony (tzw. basy), wtenczas muzyka brzmi lepiej. Przesadna dominacja owego zakresu doprowadzić może do sytuacji, iż niektóre partie melodyczne zostaną przytłumione.

Urządzenie należytej jakości nie przyzwoli na dominację niskiego zakresu podczas odtwarzania muzyki, jego brzmienie będzie wyraziste, sprężyste a uaktywnia się jedynie w chwili wywołania go do tablicy.