Telefony dla seniorów

Obsługa dzisiejszego telefonu osobie starszej na ogół sprawia sporo komplikacji.
Niewielkie klawisze nie pasują do nieefektywnych paluszków zaatakowanych przez reumatyzm, zaś miniaturowy wyświetlacz nie pozwala dostrzec tego, co się na nim odkrywa.

telefon stacjonarny przewodowy

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz to bardziej nowoczesne konstrukcje są również ogromnie trudne do odgadnięcia dla osób, które wykształciły się w innej epoce a także na innych telefonach. W kategorii upominków dla babuń jak też dziadka sklepy proponują nam grupę telefonów dla nestorów, które wyróżniają się specjalną budową i ogromnymi, zauważalnymi przyciskami. Proponują na przykład telefon stacjonarny przewodowy celowo zaprojektowany dla osoby starszej wyekwipowany w donośny dzwonek.

android

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Proponują także telefon stacjonarny (przejdź do serwisu) bezprzewodowy dla seniora zaopatrzony w wyświetlacz i przyciski z obrazkami umożliwiające lepiej poznać funkcjonowanie urządzenia. W zestawie znajduje się też specjalny przycisk SOS, jaki po wciśnięciu wybiera Automatycznie połączenie ze zdefiniowanymi osobami. Rekomendujemy Państwu również dodatkową przystawkę do telefonu, idealną zarówno dla seniorów, jak także dla dzieci. Przystawka umożliwia zaprogramowanie kilku numerów i przypisanie ich do przycisków z fotografiami bliskich, dzięki temu wyselekcjonowanie odpowiedniego połączenia nie nastręcza znajomości numeru.

W sklepach znajdziecie także Państwo bardziej klasyczne telefony dla osób starszych wyróżniające się tylko większymi przyciskami, lepiej dostrzegalnymi oraz dostępnymi dla mniej giętkich palców. Specjalny telefon dla seniora jest to znakomity pomysł na podarunek dla babuni albo dziadka.