Jakie zyski mogą płynąć z użycia kamer termowizyjnych w wersji FLIR?

Każdy wie, że najwyższa jakość musi czasami dużo kosztować. Nie inaczej ta sprawa prezentuje się w wypadku profesjonalnych kamer termowizyjnych, za pomocą jakich można na przykład wyszukiwać w nocy różne zaginione osoby albo przedmioty.

Jeśli dodatkowo zamontuje się wspomnianą kamerę na tego typu urządzeniu jak dron, to napraWDę taki system może uratować niejedno ludzkie życie. A na to już jakiejkolwiek stawki nie ma.
rzut 3D

Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
termowizja okazuje się narzędziem jeszcze bardziej powszechnym w systemach monitorowania. Twierdzi się, że żeby podążać z duchem czasu, należałoby ciągle powiększać i aktualizować swą wiedzę w temacie najnowszych rozwiązań dostępnych na rynku. Wiedza oraz informacje na temat innowacyjnych technologii w branży, pozwalają pokazać końcowemu kontrahentowi najlepszą ofertę. Wynikiem tego typu przedsięwzięć jest między innymi kamera termowizyjna FLIR do zastosowań profesjonalnych. Zwiększają one wykorzystanie dowolnego piksela w jakimkolwiek urządzeniu termowizyjnym. Narzędzia oferują rozdzielczość detektora na poziomie od 80×60 – 1024×768 pikseli, a poza tym są wyposażone w teleobiektywy z germanu, jakie gwarantują wyraźny, dokładny obraz i bardziej znaczącą dokładność obliczeń.
Wykorzystane w takich kamerach technologie, pozwalają wykryć najdrobniejsze szczegóły oraz wskazać dokładną lokalizację zaistnienia przyczyny problemu, ułatwiając całe zadanie.

Problemu, ponieważ tego typu kamery mogą służyć także do znajdowania najbardziej zagrożonych miejsc podczas palącego się właśnie pożaru. Warto jednak wspomnieć, że jakość musi dużo kosztować – takie kamery do tanich nie należą.