Czemu uwielbiamy się przyzwyczajać?

Niejeden z nas posiada swoje deptaki, osoby, z którymi kocha przebywać, ulubione, kolacje, marki, książki i nawet jeśli się nie przyznajemy, to jednak jakaś moc ciągle ciągnie nas do tego samego.

Z jakiego powodu tak się dokonuje?
Weźmy na przykład sławne loga. Jak przypuszczają badacze znak firmowy, jest dla was atrybutem prestiżu i potwierdzeniem niekwestionowanej ważności, dlatego często chcemy wybierać rzeczy znane, a dodatkowo stawiamy na firmy dobrze nam znane i skontrolowane. Bywamy wtedy spokojni, że słusznie wydajemy pieniądze i nie nadziejemy się na coś niemiłego.
ceny

Autor: Konsorcjum FEN
Jeśli przykładowo kupiłeś kiedyś tablet Samsung i byłeś z niego USAtysfakcjonowany, to kiedy będziesz zamieniał telefon na nowszy, zapewne będziesz chciał kupić taką samą markę. Dzieje się tak dlatego, że nie lubimy zmian i jeśli już coś jeden raz użyjemy, to często łapiemy się naszej decyzji, bo odruchowo boimy się coś porzucić. Przywiązanie do wypróbowanej istoty, czy też sprzętu, a nawet jedzenia, daje nam świadomość bezpieczeństwa i nie nawołuje do ryzyka i nie ma oczywiście w tym nic złego, Samsung to z pewnością wspaniała firma. Aczkolwiek niekiedy należy otworzyć się na przemiany, tylko po to, żeby poznać różny zapach. Życie, stale rozwija się, a kiedy jesteśmy gotowi na doświadczenie, wtedy rozpoczynamy być pełnią życia.

Gdy więc zwykle chodzisz znanymi ścieżkami, zatrzymaj się i rozpocznij zadawać łamigłówki, poszukiwać, degustować. A gdy nam się nie spodoba, o każdej porze możesz powrócić do tego co kiedyś miałeś, a może jednak doświadczysz, że odmiany ożywiają?