Którą schładzarkę zakupić?

Schładzarka jest to jeden z tych sprzętów AGD, bez którego nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie przechowywania jedzenia, a więc i przygotowywania dań.
Jeszcze sto lat wstecz, kiedy chłodziarki dopiero pojawiły się w sprzedaży, zachowanie świeżości dań było ogromnym wyzwaniem.

Dziś na szczęście nie ma już takiego kłopotu. Problemem będzie tylko dobór stosownego urządzenia. Producenci oferują nam mnóstwo modeli, iż trudno jest się zdecydować na jeden z modeli.
pompy do lodówek

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Dylematem, przed którym staniesz, jest wybór między klasyczną chłodziarką a schładzarką z zamrażalnikiem. Z pozoru wydaje się to skomplikowane, jednak w rzeczywistości decyzja jest nieskomplikowana. Współcześnie praktycznie wszyscy fabrykanci decydują się na sprzedaż schładzarek z oddzielnymi zamrażalnikami. Będzie to o tyle doskonałe podejście, że dostajesz wszechstronne narzędzie. Ów model podzielony jest zwykle na 2 komory z drzwiczkami. Pierwsza z nich służy do przechowywania świeżej żywności, z kolei druga – mrożonek. To sprawia, iż w zależności od potrzeb możesz skorzystać z produktów znajdujących się w jednym albo drugim miejscu. Gdy lodówka potrzebna jest tylko na użytek domowy, wtenczas warto wybrać wersję wraz z zamrażarką, jako że będzie ona najbardziej uniwersalna. Mniej kłopotów napotkasz w przypadku chłodziarek wolnostojących. Tu nie ograniczą Cię meble – możemy wybierać przeróżne szerokości oraz wysokości sprzętów. Chłodziarka znajdzie miejsce tak przy oknie, jak również wejściu do pomieszczenia kuchennego, praktyczniej będzie jednakże umieścić ją blisko wejścia.

Jeżeli dojdzie do awarii, to chłodziarkę wystarczy tylko odsunąć od ściany w celu transportu albo reperacji na miejscu. Kupując nową chłodziarkę zwróć także uwagę na dostępność części zamiennych, którymi są na przykład pompy do lodówek.