Książki są drzwiami do świata wyobraźni, trzeba czytać, by rozwijać własną kreatywność i poszerzać wiedzę

Na temat czytania w Polsce ciągle prowadzone są różne analizy, które przynoszą zróżnicowane wyniki. Pewne statystyki przerażają tym, że w części polskich mieszkań nie można znaleźć nawet jednej powieści, inne radują dużym zainteresowaniem młodzieży słowem drukowanym. Bez względu na uzyskane rezultaty, wniosek nasuwa się jeden. Warto czytać, ponieważ powieść świetnie oddziałuje na rozwój i nastrój czytelnika.

Powieści zapraszają do nowej krainy

Książka

Autor: ideowl
Źródło: http://www.flickr.com

Książka jest wspaniałym sposobem, by przeżyć niezapomnianą przygodę. Każda opowieść zapewnia wejście do innego świata, pomaga poznać dalekie kraje oraz zwyczaje obcych osób.

Nawet gdy sięga się po powieść typowo relaksacyjną, wpłynie ona pozytywnie na rozbudowę wyobraźni i fantazji czytelnika. Przywiązanie do książek warto zaszczepiać już w dzieciach, ponieważ czytanie daje wiele pożytku: pozwala świetnie opanować ortografię i doskonalić swój styl wypowiadania się oraz pisania. Wartościowe książki dają też duże zasoby informacji o otaczającym nas świecie oraz stosunkach pomiędzy ludźmi.

Metoda czytania nie jest taka ważna
W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem radują się powieści wydawane w formie e-booków, które czyta się za pomocą specjalnie do tego przygotowanych czytników elektronicznych. Chociaż obrońcy papierowych książek zarzekają się, że nie są to prawdziwe książki i nic nie zastąpi pachnącego papieru w rękach, jednak postać czytania nie jest ważna, istotne, by pamiętać ogólnie o książkach oraz nie zrezygnować z czytania. Mocną stroną klasycznej książki jest jej forma, możliwość postawienia egzemplarza na półce oraz aromat papieru. Z kolei książka elektroniczna bywa bardzo komfortowa w podróży bądź na wakacjach, nie niszczy się, a przy tym w wielu przypadkach bywa sporo tańsza od papierowej postaci.

Szukaj promocji na książki
Dużo osób mówi, że powieści są kosztowne i nie można pozwolić sobie na ich sprawunek. Rzeczywiście książki nie są tanim towarem, jednak nie można zapominać, że istnieje możliwość, by wypożyczyć je w bibliotece i nie trzeba nic płacić. Poza tym mole książkowe mają szansę szukać ciekawych promocji w księgarniach stacjonarnych i internetowych albo nabywać używane książki w antykwariatach albo na aukcjach sprzedażowych.