Czym jest marketing video, jaka osoba mogłaby z niego korzystać oraz jaka firma go może zrobić?

Czy wiesz w jaki sposób w obecnych czasach przyciągnąć do oferowanych poprzez swą spółkę wyrobów lub usług uwagę jak najliczniejszej grupy potencjalnych nabywców? Należałoby nie tylko przykuć ich baczność, lecz zatrzymać przy tego typu promocji, może zdziwić a na pewno jakoś się wyróżnić.

Jak więc sądzisz, czy profesjonalna promocja powinna mieć formę tekstową? Grafiki? Plakatów? Dźwiękową? Czy też może wszystkie te wymienione formy jednocześnie? Tak, taki marketing video zdaje się być promocją idealną, ponieważ, jeżeli tylko jest stosownie przygotowana, mogłaby posiadać wszystkie konieczne składniki. Odpowiednia muzyka może przykuć zainteresowanie, tak samo zresztą jak jakaś kreskówka albo przemawiająca do klienta kobieta, jakiej głos mógłby dodatkowo posiadać tak zwany “call to action”, zatem “wezwanie do działania”. W rzeczywistości są to takie frazy jak: “kup teraz”, “sprawdź więcej”. Warto wspomnieć, że tego typu marketing video to nie musi być od razu reklama jakiegoś produktu, to równie dobrze mogłaby być wyłącznie prezentacja pewnej spółki albo jakiejkolwiek proponowanej przez nią czynności.
Transcend RDP7

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
A kto może zająć się zrobieniem takiego filmiku? Okazuje się, iż wcale nie muszą to być studenci słynnej łódzkiej filmówki, chociaż zdobywana tam znajomość tematu mogłaby być w niezwykle dużym stopniu użyteczna.

Jeżeli jednak nie mamy kontaktu do absolwentów wydziału reżyserii tej akademii, to zostaje nam kontakt do jakieś dobrej agencji marketingowej. Jej kadrowicze doskonale wiedzą co to jest marketing video oraz w jaki sposób taki film przygotować. To przecież właśnie ich praca.