Zestaw komputerowy dla prawdziwego gracza – wybór wyśmienitej klawiatury lub słuchawek

Dobierając komputer dla gracza, na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na dużo istotnych rzeczy. Taki komputer z pewnością musi być bardziej wydajny, mieć zintegrowaną kartę graficzną i właściwy procesor. Niemniej wybór kompa to jeszcze nie wszystko. W toku gier korzystamy bowiem również ze myszki komputerowej, słuchawek i oczywiście klawiatury. Mają one równie istotną funkcję co sam komputer, wskutek tego wskazane jest precyzyjnie zastanowić się nad wyborem akcesoriów komputerowych.

Myszki do gier powinny być bardzo czułe i odpowiadać nawet na najmniejszy ruch. Nie mogą się zacinać czy też działać zbyt wolno, bo w wielu grach liczy się rychła reakcja. Muszą być odpowiednio wyważone, lekkie oraz pracować z sporą precyzją. Należałoby wybierać takie myszki, jakie charakteryzują się dużymi parametrami technicznymi.

głosniki

Autor: Sony
Źródło: Sony

Poniektórzy gracze posługują się klawiaturą z zawrotną wprost szybkością. Klawiatura musi więc być bezwarunkowo działająca, jak np. te www.pcstore.pl. Powinno się wybrać taką, która na dodatek zalana jest materiałem antypoślizgowym. Niejedna klawiatura do gier posiada także dodatkowe klawisze, jakie służą do makr-sekwencji poleceń. Powinno się wybierać klawiatury, które cechują się właściwym profilem, co powoduje, że trafienie w klawisze jest sporo łatwiejsze. Takie klawiatury idealnie sprawdzą się w czasie wielogodzinnych gier.

Dobre słuchawki dla graczy zezwolą nam wspaniale wczuć się w grę, jakbyśmy sami w niej przebywali. Wyraźnie zaakcentowane dźwięki, silne basy oraz prawidłowo słyszalne głosy innych graczy to coś, co doceni każdy autentyczny gracz. Wybierając słuchawki do gier, należałoby więc zwrócić dużą uwagę na jakość dźwięku, a także zastosowany mikrofon. Tutaj mają fajny wybór PC Store – słuchawki dla graczy. Słuchawki powinny być również wygodne, aby nie przeszkadzały nam w trakcie gier. Niewygodne, przesuwające oraz uciskające głowę słuchawki mogą okazać się ogromną przeszkodzą w trakcie gry, efektywnie nas rozpraszając. Wskazane jest wybierać takie, jakie bez trudu wolno dopasować do swoich potrzeb, na rynku odkryjemy wiele takich modeli.