Nowoczesny system parkingowy znacząco redukuje czas potrzebny na odnalezienie miejsca postojowego

Dzisiejsze systemy parkingowe pozwalają na obsługę naprawdę dużych powierzchni i kierują ruchem w taki sposób, iż nigdy nie tworzą się korki.

Sprawdzą się one znakomicie w dużych korporacjach i na stadionach.
Nowoczesny system parkingowy z reguły składa się wielu maszyn połączonych serwerem komputerowym, który nimi zarządza. Dość często ma on bardzo wiele wyjątkowych rozwiązań, które bardzo ułatwiają prowadzącym poruszanie się po parkingu. Da się na ten przykład przydzielić miejsce konkretnemu człowiekowi, który po wjechaniu na parking zostanie do niego skierowany. Solidny system parkingowy troszczy się o to, by nigdy nie powstały korki, a kierowcy mogli prędko i bezproblemowo wjechać oraz wyjechać z terenu parkingu.

Reaktor jądrowy

Autor: Renault
Najpopularniejszą metodą pozwalającą na wjazd na teren parkingu są aktualnie karty RFID. Właściciel pojazdu, który chce dostać się na teren, będzie musiał ową kartę przysunąć do czytnika, by szlaban się otworzył. Da się na niej zapisać wiele inFormacji, a zatem mogą być zupełnie spersonalizowane. Karty RFID są wyjątkowo wygodne oraz pozwalają na płynny ruch samochodów na obszarze parkingu. Da się także zastosować identyfikację dalekiego zasięgu, czyli taką, która rozpozna prowadzącego ze znacznej odległości oraz podniesie szlaban trochę wcześniej.

Sprawi to, iż prowadzący w ogóle nie będą musieli zatrzymywać się.
Porządne systemy parkingowe znacznie usprawniają ruch pojazdów i sprawiają, iż prowadzący nie tracą czasu na szukanie miejsca postojowego.