Wiele warsztatów działa jedynie dzięki energii elektrycznej – z tego powodu trzeba dbać o jej jakość i nieprzerwany dopływ

Z reguły wydaje nam się, że mruganie lampki lub przepalanie się pewnych urządzeń działających na prąd, to normalna rzecz.

Niestety nie powinno tak to wyglądać. Prąd musi płynąć do nas w najlepszej możliwie jakości, tak by nie mącić pracy żadnych sprzętów.
wzorcowanie przyrządów pomiarowych

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com
powiększenie - samochód

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi oczywiście o sprzęt przeróżnego typu – prywatny oraz firmowy. Skupmy się jednakże na branży przemysłowej. Przeróżne straty energii powodują, że zakład często traci spore pieniądze. Nie w sposób oczywisty, ale długookresowo. Na przykład – mają zwarcia instalacje lub zauważalne są się regularne uszkodzenia. Przerwy w pracy lub remontowanie sprzętu – to wszystko kosztuje spore sumy. Dlatego trzeba zainstalować rejestrator energii. Nowoczesne rejestratory zapisują ogromną ilość informacji na przestrzeni dłuższego czasu. Z jego pomocą dowiemy się w którym miejscu tracimy najwięcej prądu.
Wiedźmin, gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Każda firma musi troszczyć się o swoje produkty. Utrzymanie ich najwyższej klasy wymaga profesjonalnych systemów kontroli produkcji. Do wyprodukowania czujników temperatury, wymaganych jest dużo elementów, które powinny spełniać wyśrubowane standardy, gdyż powinny wytrzymać niezwykle wysokie lub szalenie niskie temperatury. By spełniały takie kryteria muszą zostać poddane szczegółowej kontroli certyfikowanymi przyrządami.

Do określenia grubości kostki ceramicznej używa się suwmiarki, która przedtem została poddana wzorcowaniu. Wzorcowanie przyrządów pomiarowych odbywa się w autoryzowanych instytutach. Wzorcowanie inaczej określane jest również kalibracją.