Dzisiaj ludzie podróżują częściej i chętniej niż jakieś 50 lat temu – chcą poznawać innych ludzi oraz inne kultury

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu podróżowanie zazwyczaj było zarezerwowane dla ludzi, którzy jeździli razem z biurem turystycznym i to ono wszystko dla nich organizowało.
Obecnie sytuacja całkowicie się pozmieniała.

USB autorstwa projektanta Willa Rockwella

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Świat stał się bardziej otwarty, duża grupa państw ułatwia otrzymanie krótkich wiz turystycznych, internet jest ogólnodostępny, a przedsiębiorstwa lotnicze regularnie proponują tanie bilety w różne strony świata. To zachęca rzeszę osób do planowania samodzielnych wojaży. Tym bardziej, że coraz liczniejsza grupa Polaków dobrze posługuje się językiem angielskim i potrafią się porozumieć w obcym kraju. By samodzielnie zaplanować wyjazd na pewno należy kupić przewodnik oraz osobiście zaplanować trasę tego, co pragniemy zwiedzać. Aby nie zaskoczyły nas jakieś niespodzianki, to za każdym razem trzeba mieć ze sobą urządzenie GPS. Da nam to poczucie bezpieczeństwa, że jeżeli zawiedzie nas intuicja, mapa lub rady turystów, to zawsze jeszcze będziemy mogli na urządzeniu GPS sprawdzić, w którym kierunku powinniśmy się udać, by osiągnąć cel. GPS naprawdę nieraz jest w stanie uratować życie w różnych miejscach na naszej planecie. Tam gdzie zgubiliśmy orientację i nie wiemy, czy błądzimy czy nie oraz tam, gdzie nie ma lokalsów, aby zapytać o drogę.

GPS oraz mapa to podstawowe akcesoria niejednego włóczykija. Powinniśmy zawsze mieć je w plecaku, gdyż nigdy nie wiadomo, w jakiej chwili pomogą nam uratować grafik, a niejednokrotnie zapewne i życie.